Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Як виписати колишнього чоловіка?
Акт депутата для приватного будинку про непроживання особи в житловому приміщенні
Укладення шлюбу це відповідальний момент який змінює весь звичний спосіб життя подружжя. У своєму прагненні сподобатись чоловік і дружина часто допомагаю один одному. Така поведінка закономірно і відповідає їх інтересам, поки вони знаходяться в шлюбі. Але якщо цивільний стан сторін зміниться на - «розлучення», тоді подружжя завдають чимало клопоту колишньому чоловікові або дружині.

Колишній чоловік (або дружина) не хоче виписуватися. Сутність спору.

Не є виключенням і житлові питання. У більшості випадків, в процесі спільного життя, подружжя мешкає разом в одному житловому приміщенні. Дуже часто, подружжя або їх родичі, реєструють (прописують) другого з подружжя в своєму житловому приміщенні. Все працює відмінно, але шлюб може бути розірваний (як розірвати шлюб читайте здесь) та після цього не всі колишні подружжя поспішають виписуватися з житла яке їм не належить. Деякі, просто не вважають це своєю проблемою, а інші свідомо відмовляються, прагнучи створити проблеми колишній сім'ї, або з метою продовження використання реєстрації (прописки) для своїх потреб.
Під час звернення власника в державні органи що здійснюють виписку (зняття з реєстрації), він отримає відмову і не зможе виписати колишнього члена сім'ї без його участі. Відмова буде повністю законною і оскаржити її в адміністративному порядку звичайно можна, але це не дасть результат.
Але вихід все ж є. Природа такого спору між власником і колишнім членом сім'ї відноситись до Цивільного процесу. Тому вирішити питання можна подавши цивільний позов до колишнього чоловіка (або дружини).
Категорія таких справ має назву - про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Такий позов при наявності підстав і доказів буде задоволений, а рішення суду дозволить власнику виписати (зняти з реєстрації) колишнього чоловіка (або дружину) самостійно звернувшись до відповідних держорганів.

Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

Підстави для позову про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Причиною для виписки колишнього чоловіка (або дружини) може бути факт тривалого не проживання в приміщенні в якому вони зареєстровані. Для осіб які не є родичами власника строк не проживання, що дає підставу для подання позовної заяви становить 6 місяців. Однак у випадку з колишнім чоловіком цей термін становитиме 12 місяців, тому що відповідно до законодавства колишній чоловік прирівнюється до члена сім'ї.
Також можуть бути вказані інші причини, що порушують права власника - право розпорядження, не участь у витратах на утримання приміщення, неможливість оформлення субсидії власником через прописку колишнього чоловіка (або дружини).
У разі якщо колишньої чоловік (або дружина) ще проживають в приміщенні і є зареєстрованими тут, тоді необхідно вказати інші підстави. Також змінюється категорія справи, на більш складну. В такому випадку необхідно просити суд додатково виселити колишнього чоловіка, що виходячи з практики Верховного Суду, буде зробити складніше.

Докази для позову про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Перед подачею потрібно зібрати докази, які підтвердять відсутність колишнього чоловіка (дружини) в квартирі на протязі року. Це можуть бути акти керуючої компанії, сусідів, свідчення сусідів, які потрібно зібрати заздалегідь протягом року, чим раніше тим краще. Або інші докази які підтвердять відсутність колишнього чоловіка (дружини) на протязі року.
Доказами можуть бути:
  • свідчення свідків, які підтвердять у суді факт не проживання особи в житловому приміщенні;
  • акти ЖЕКу або ОСББ про не проживання в квартирі;
  • для приватних будинків - акти про не проживання складаються квартальними комітетами, комісією з депутатів місцевої районної Ради;
  • акт комісії з сусідів;
  • листи що надійшли протягом року на ім'я колишнього чоловіка і не отримані ним;
  • докази укладення нового шлюбу;
  • докази перевезення речей в інше житлове приміщення;
  • докази виїзду за кордон або в інше місто;
  • укладення трудового договору на невизначений термін;
  • інші докази.

Рис. Акт депутата для приватного будинку про непроживання особи в житловому приміщенні:

Акт депутата для приватного будинку про непроживання особи в житловому приміщенні:

Подача позовної заяви про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

Подання позовної заяви про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням здійснюється в суд, за правилами визначення підсудності в Цивільному процесі.
Розгляд може бути в порядку загального або спрощеного Цивільного провадження.
При наявності достатньої кількості доказів суд може прийняти рішення про розгляд справи в спрощеному порядку без виклику сторін, що значно скоротить час на отримання рішення.
Перед подачею позовної заяви потрібно оплатити судовий збір який становить зараз 908,00 грн.

Отримати допомогу у виписці (знятті з реєстрації) колишнього родича можна у наших юристів. Замовити повністю ведення справи або окремо позовну заяву можна через наш сайт - за телефоном або через форму замовлення послуг на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення виписки (зняття з реєстрації) колишнього родича

Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням
1000 грн.
Вивчення документів
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового зборуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.