Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Усунення перешкод в спілкуванні з дитиною через Службу у справах дітей
усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з малолітньою дитиною через Службу у справах дітей
Розлучення - досить поширене явище в сучасному житті. Розірвання шлюбу тягне за собою зміни в житті сім'ї. Все ускладнюється якщо від шлюбу є діти. Як правило, відповідними наслідками стає роздыльне проживання батьків дитини, а значить що один з батьків буде постійно проживати окремо від своєї дитини. У деяких випадках протиріччя між колишнім подружжям настільки великі, що відсутня можливість подальшого мирного спілкування.

Право батьків і дитини на безперешкодне спілкування

Законом України передбачені рівні права і обов'язки батьків по відношенню до своїх дітей, не залежно від того, перебували вони у спільному шлюбі раніше, припинили шлюб або знаходяться в ньому зараз (Сімейний Кодекс України).
За умови виконання своїх обов'язків, той з батьків який проживає окремо вправі брати участь у вихованні своєї дитини, безперешкодно спілкуватися з нею, піклуватися про її духовний, фізичний розвиток.

Засоби захисту права на спілкування з дитиною

У разі якщо один з батьків перешкоджає спілкуванню, для захисту своїх прав, Законодавством України передбачено кілька можливих способів, з яких можна виділити наступні:
 • 1 Судовий. Передбачає звернення з Позовною заявою до суду;
 • 2 Договірний. Укладення нотаріально завіреного договору про порядок участі другого з батьків в утриманні (аліменти) і вихованні дитини;
 • 3Служба у справах дітей. Встановлення Службою у справах дітей, способу участі одного з батьків у вихованні дитини, місце та час їхнього спілкування.

Більше про способи захисту права на вільне спілкування з дитиною можна дізнатися зі статті "Визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною ".

Вибір способу захисту права на спілкування з дитиною

Одним із способів позасудового захисту прав батька може бути звернення до Служби у справах дітей місцевого виконавчого комітету, держадміністрації або органу місцевого самоврядування (місцевої сільської, селищної ради в разі якщо виконком не створений).
Варто зазначити, що існує думка про те, що для більш швидкого і ефективного усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, краще відразу звертатися до суду. Частково це вірно, але завжди залежить від Вашої ситуації.
Судове рішення буде легше виконати. Після отримання позитивного рішення Служби у справах дітей ви ризикуєте зіткнутися з тим, що це рішення буде оскаржене в суді і брати участь в судовому процесі все одно доведеться.
Проте не варто відразу відмовлятися від додаткового захисту, якщо є на це час і ресурси. До того ж, матеріали отримані під час розгляду вашої заяви Службою у справах дітей, ви зможете використовувати як докази в судовій справі, деякі з них вам обов'язково знадобляться.

Як усунути перешкоди в спілкуванні з дитиною та встановити порядок участі у вихованні дитини та графік відвідувань через Службу у справах дітей

Розглянемо порядок дій. Для початку знадобитися звернутися із заявою до Служби у справах дітей вашого місцевого Виконавчого комітету (районного, районного у місті, міського), держадміністрації або в разі якщо Виконавчий комітет не був створений в сільську, селищну раду.
Заяв буде декілька:
 • 1 Заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з дитиною;
 • 2 Згода на обробку персональних даних;
 • 3 Заява на проведення акту обстеження житлово-побутових умов за адресою проживання батька (Вас).


Рис. Згода на обробку персональних даних:

Згода на обробку персональних даних:

Рис. Заява на проведення акту обстеження житлово-побутових умов:

Заява на проведення акту обстеження житлово-побутових умов

Заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з дитиною.

У заяві до Служби у справах дітей вказуються обставини справи. Вся необхідна для вирішення питання інформація. Можна посилатися на законодавство що гарантує право на спілкування з дитиною.
До заяви додаються копії документів:
 • Свідоцтво про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу;
 • Свідоцтво про народження дитини;
 • Договори між подружжям, якщо такі були укладені;
 • Докази виконання зобов'язань по матеріальному утриманню дитини;
 • Інші документи які мають значення для справи.

В кінці заяви знаходяться вимоги Заявника, які можуть містити:
 • Вимогу усунути перешкоди в спілкуванні з дитиною;
 • Встановити графік відвідування та спілкування з дитиною (можна запропонувати свій графік);
 • Встановити порядок участі у вихованні;
 • Інші вимоги.

Заява буде розглянута Комісією Виконавчого Комітету або сільської, селищної Ради, через деякий час. Комісія організовує свої засідання регулярно, зазвичай 1 раз на 3 тижні.
Вам повідомлять дату засідання Комісії і запросять для надання пояснень. Також Служба у справах дітей зв'яжеться з тим з батьків, з яким проживає дитина; проведе акт обстеження житлово-побутових умов в яких проживає дитина; запросить того з батьків, з яким проживає дитина на засідання Комісії для надання пояснень.
Існує можливість дати пояснення письмово у вигляді окремої заяви.

Акт обстеження житлового приміщення батьків.

Якщо ви просите, щоб дитина спілкувався з Вами у вас вдома без присутності другого з батьків, Вам потрібно довести, що для цього є всі умови. Доказом є Акт обстеження житлово-побутових умов за адресою Вашого проживання. Після подачі заяви на проведення акту обстеження житлово-побутових умов, Служба у справах дітей зв'яжеться з Вами в один з наступних днів, та її співробітник завітає до вас для перевірки. За результатами перевірки, він складе акт, один екземпляр якого залишить Вам.
В ході перевірки звертають увагу на наявність окремого спального місця у дитини, іграшок, одягу, посуду, дитячої їжі, книг та інших речей необхідних дитині.
Після отримання акту обстеження житлово-побутових умов його потрібно подати в Службу у справах дітей для приєднання до заяви.

Рис. Акт обстеження житлово-побутових умов:

Акт обстеження житлово-побутових умов

Висновок служби у справах дітей про способи участі у вихованні дитини

В день засідання Комісії Виконавчого Комітету, Вашу заяву разом з доданими матеріалами, доказами, буде розглянуто. У разі присутності Вас і другого з батьків, Комісія буде ставити питання щодо справи, для з'ясування незрозумілих обставин. Після чого члени Комісії, спільно винесуть рішення по кожній з Ваших вимог, і ухвалять своє рішення у вигляді Висновку Виконавчого Комітету, підписаного Головою Виконавчої Комітету.

Рис. Висновок Служби у справах дітей про способи участі у вихованні дитини одним з батьків, місце і час спілкування:

Висновок Служби у справах дітей про способи участі у вихованні дитини одним з батьків, місце і час спілкування. Стор. 1


Висновок Служби у справах дітей про способи участі у вихованні дитини одним з батьків, місце і час спілкування. Стор. 2


Висновок Служби у справах дітей про способи участі у вихованні дитини одним з батьків, місце і час спілкування. Стор. 4

Висновок Комісії Виконавчого Комітету дуже важливий документ, який може бути використаний в суді. Або, якщо Ви звернулися спочатку до Служби у справах дітей, як підстава для Рішення районної, районної у м.Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, про «Участь у вихованні дитини та порядку побачення з дитиною».
Для судових справ про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з (малолітньою) дитиною, участь в якості Третьої Сторони Органу опіки та піклування та надання свого Висновку є обов'язковою.

Отримати допомогу в усуненні перешкод в спілкуванні з дитиною в Службі у справах дітей можна у наших юристів. Замовити повністю ведення справи або окремо позовну заяву можна через наш сайт - за телефоном або через форму замовлення послуг на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення усунення перешкод у спілкуванні з дитиною

Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною
1000 грн.
Вивчення документів
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового зборуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.