Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною
усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з малолітньою дитиною
Після розлучення батьки дитини, рано чи пізно, починають проживати окремо один від одного. У цій ситуації дитина залишається постійно проживати з одним із батьків. У більшості випадків це мати дитини, але буває і так що дитина проживає з батьком.
Якщо виникає спір з питання з ким із батьків буде проживати дитина, то він може бути вирішений в судовому порядку, докладніше про це можна прочитати в окремій статті на нашому сайті "Визначення місця проживання дитини".

Права та гарантії на спілкування і виховання дитини в Законодавстві України

Незважаючи на те, що дитина постійно проживає з одним з батьків, другий з батьків при цьому не втрачає свої батьківські права і обов'язки, він має право брати участь в житті дитини, її вихованні, постійному спілкуванні з дитиною. Право на участь у вихованні дитини та спілкування з ним в Україні гарантовано Законодавством. В основному законодавчі норми, що захищають права батьків та дитини на спілкування і виховання містяться в Сімейному Кодексі України і «Конвенції про права дитини» схваленої Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 році і ратифікована Верховною Радою України в 1991 році, а значить вона має силу Закону в Україні.
Деякі з норм, що прямо гарантують права батьків проживаючих окремо:
  • Сімейний Кодекс України ст. 141, 153, 157;
  • «Конвенція про права дитини».

Як ми бачимо в Законодавстві чітко виражена позиція щодо того, що обоє з батьків, незалежно від їх відносин один з одним, спільного / роздільного проживання і сімейного статусу, мають право на спілкування з дитиною та участь у вихованні дитини.
Жоден з батьків не має права маніпулювати своїм становищем і створювати перешкоди в спілкуванні дитини з іншим з батьків.
У разі якщо все ж склалася така ситуація, що один з батьків не дає можливості для спілкування другому з батьків з дитиною та участі у вихованні, то другий з батьків може захистити своє право за допомогою суду або Служби захисту дітей. Служба захисту дітей бере участь в обох варіантах - в суді вона буде залучена як третя сторона.

Усунення перешкод в спілкуванні з дитиною через Службу захисту дітей

Можна звернутися спочатку до Служби захисту дітей із заявою про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною. Служба захисту дітей після вивчення матеріалів, зробить свій висновок. У разі позитивного висновку встановить графік відвідування дитини батьком (і його родичами при необхідності) який проживає окремо.
На практиці такий графік має меншу силу і можливості для його виконання ніж рішення суду. Однак така процедура може послужити додатковим доказом або підставою в суді і трішки спростить розгляд, скоротить терміни. Тому можна звернутися:
  • Окремо, спочатку в Службу захисту дітей;
  • Одночасно в Службу захисту дітей і суд;
  • Пропустити Службу захисту дітей і відразу звернутися до суду де Служба захисту дітей буде залучена як третя сторона.
.

Усунення перешкод в спілкуванні з дитиною через Суд

Відповідно до статті 159 СКУ батько що проживає окремо має право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.
Для того щоб отримати рішення суду про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, потрібно звернутися в суд за місцем проживання відповідача з позовною заявою про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з дитиною.
Потрібно підготувати позовну заяву, надати відповідні докази які є в наявності,сплатити судовий збір за позов немайнового характеру, на даний момент збір складає 840,80 грн.
У позовній заяві потрібно запропонувати свій варіант графіка відвідування і спілкування з дитиною тим з батьків який проживає окремо (і його родичами при необхідності). Наприклад, кожні суботу-неділю з 10:00 до 20:00, або інші дні. Також, потрібно вказати чи хочете ви відвідувати дитину в присутності іншого з батьків або без; забирати дитину з ночівлею або без і так далі. Можна попросити встановити порядок проведення канікул, сезонного відпочинку з дитиною за кордоном. Порядок виїзду дитини за кордон розглянуто в нашій статті "Виїзд дитини за кордон без згоди батька або матері".
За всіма пунктами заяви буде винесено рішення з урахуванням заперечень відповідача, віку дитини та інших обставин. Порядок спілкування з дитиною буде встановлено судом, але це не означає, що суд буде повністю згоден з вашими вимогами, можливо графік відвідування буде в зміненій формі.
Після подачі позовної заяви до суду, якщо все оформлено правильно, буде відкрито справу і призначені засідання, на яких буде розглянуто справу та винесено рішення, на основі матеріалів справи.
Рішення вступило в законну силу обов'язково для виконання. У разі невиконання рішення суду Відповідачем, потрібно звернутися до виконавчої служби і вона здійснюватиме контроль виконання рішення.

Виконання рішення суду і відповідальність за його невиконання

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання рішення без поважних причин у встановлений виконавцем строк, виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн).
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець в тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів попереднього розслідування з повідомленням про вчинення кримінального злочину. У разі подальшого невиконання рішення передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу і обмеження волі на строк до 3-х років.
Як бачимо, відповідальність досить суттєва, що не дозволить ігнорувати рішення суду. І при наполегливості батька який проживає окремо, він в результаті зможе домогтися дотримання своїх прав і прав дитини.

Отримати допомогу в усуненні перешкод в спілкуванні з дитиною в суді можна у наших юристів. Замовити повністю ведення справи або окремо позовну заяву можна через наш сайт - за телефоном або через форму замовлення послуг на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення усунення перешкод у спілкуванні з дитиною

Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною
1000 грн.
Вивчення документів
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового зборуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.