Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Виїзд дитини за кордон без згоди батьків
Дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди батька
Після розлучення діти залишаються проживати з одним із батьків. Із тим з батьків, з яким дитина проживає окремо, вона зустрічається з встановленим графіком або без нього. Графік визначає точний час, тривалість і періодичність відвідувань дитини. Судом також може бути встановлено місце зустрічі з дитиною.

Порядок виїзду дитини за кордон

Порядок перетину кордону України регулює «Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».
Як відомо, для виїзду за кордон громадян України з дітьми необхідна згода одного або обох батьків завірена нотаріально. Документ оформляється у нотаріуса тільки у разі згоди обох батьків надати дозвіл дитині виїхати за кордон. Згода не може бути багаторазовою, а тільки на одну поїздку з обов'язковим зазначенням країни / країн призначення, і визначенням дати виїзду і повернення.

Що робити якщо другий з батьків не дає згоди на виїзд дитини за кордон?

Якщо другий з батьків дитини не дає дозвіл на виїзд за кордон дитини та відмовляється оформляти згоду на виїзд у нотаріуса, потрібно розуміти те, що Законодавством не встановлено обмеження щодо виїзду неповнолітньої дитини за кордон, а тільки встановлений певний порядок його виїзду за кордон за згодою батьків або дозволу суду за відсутності згоди одного з батьків.
В рамках однієї судової справи суд видає дозвіл на виїзд дитини як правило на одну тимчасову поїздку із зазначенням причини поїздки, країни призначення і дати початку і закінчення поїздки. Причина поїздки повинна співпадати з інтересами дитини - оздоровлення, відпочинок, лікування і так далі.

Порядок отримання рішення суду про надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька / матері

Перш за все необхідно отримати від другого з батьків письмову відмову надати дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон. Відмова є підставою для відкриття судової справи, є предметом спору і вимагає документального підтвердження. На практиці письмову відмову отримати швидше за все не вийде, замість цього необхідно повідомити відповідача про бажання отримати дозвіл на виїзд дитини за допомогою рекомендованого листа відправленого за місцем реєстрації проживання.
Далі необхідно скласти позовну заяву про надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу іншого з батьків. Оплатити судовий збір за подачу позовної заяви немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До заяви потрібно додати оригінал квитанції про сплату судового збору, копії документів учасників справи і докази по справі, які допоможуть обгрунтувати необхідність надання дозволу на виїзд дитини за кордон.
Успіх справи, як і в більшості судових справ, залежить від наявності необхідних доказів і вірно зазначених позовних вимог.

Тимчасовий або постійний виїзд дитини за кордон

Виїзд дитини на тривалий період за кордон відрізняється від тимчасового виїзду. У разі грамотного ведення судової справи, отримати дозвіл на тимчасовий одноразовий виїзд цілком можливо. Але, якщо звернутися до суду з позовною вимогою дозволити виїзд дитини на багаторазової основі або на постійне проживання / навчання за кордон, то суд відмовить у задоволенні такого позову.
Виїзд дитини на тривалий період здійснюється в рамках оформлення документів на виїзд на постійне місце проживання. Після проходження процедури оформлення виїзду на постійне місце проживання громадянин і дитина стає нерезидентом в Україні. Для оформлення виїзду дитини на постійне місце проживання з України також буде потрібна згода другого з батьків.

Виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків

Згідно Законодавства України в правилах перетину кордону є випадки в яких наявність дозволу на виїзд неповнолітньої дитини без присутності обох батьків не обов'язкова. Ось деякі з них:
 • тимчасовий виїзд дитини інваліда який хворіє захворюванням передбаченим ч.5 ст. 157 Сімейного Кодексу України;
 • якщо місце проживання дитини визначено з одним з батьків, вона може виїжджати з цим батьком на термін до одного місяця;
 • наявність свідоцтва про народження дитини виданого іноземною державою в разі якщо воно не містить відомості про батька дитини;
 • наявність довідки з виконавчої служби про заборгованість по аліментах більше ніж 4 місяці;
 • одинока мати з підтверджуючим свідоцтвом про народження дитини;
 • рішення суду про надання дозволу на виїзд дитини;
 • другий батько визнаний недієздатним;
 • другий батько визнаний безвісно відсутнім;
 • другий батько позбавлений батьківських прав;
 • є свідоцтво про смерть другого з батьків;
 • якщо у дитини в паспорті є штамп про вибуття на постійне місце проживання або штамп про прийняття на консульський облік за кордоном;
 • якщо другий з батьків іноземець або особа без громадянства.
 
Якщо вам необхідна допомога в отриманні рішення суду про надання дозволу на виїзд дитини без згоди того з батьків що проживає окремо, ви можете замовити повністю ведення справи або окремо позовну заяву через наш сайт - за телефоном або через форму замовлення послугhttps://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке дозволу на виїзд дитини за кордон

Позовна заява про надання дозволу на виїзд дитини
1000 грн.
Вивчення документів
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового зборуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.