Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму
Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму
Територія АР Крим вважається тимчасово окупованою з 20 лютого 2014 р. Свідоцтва про шлюб видані після цієї дати є недійсними і не створюють правових наслідків. Однак, шлюби укладені в Криму після 20.02.2014 р можуть бути узаконені і визнані в Україні в судовому порядку з наступною реєстрацією шлюбу в реєстрі актів цивільного стану України та видачею свідоцтва про шлюб українського зразка.

Порядок дій для встановлення факту укладення шлюбу в Криму

Слід відрізняти встановлення факту укладення шлюбу та державну реєстрацію шлюбу з видачею свідоцтва про шлюб.
Процедура визнання (узаконення) шлюбу укладеного в Криму після 20.02.2014 р складається з трьох основних етапів:
  • 1 Звернення в РАЦС для отримання оновленого актовомго запису про шлюб і отримання свідоцтва відповідного зразка та отримання письмової відмови в зв'язку з тим, що такий запис відсутній в реєстрі;
  • 2 Подача заяви в суд про встановлення факту укладення шлюбу в порядку окремого провадження;
  • 3 Реєстрація шлюбу в РАЦСі на підставі рішення суду що встановив факт укладення шлюбу і отримання свідоцтва про шлюб українського зразка.


Отримання відмови у видачі свідоцтва в РАЦСі

Потрібно звернутися в будь-який РАЦС на території України з Кримським свідоцтвом про шлюб і з письмовою заявою про отримання оновленого актового запису про шлюб та отримання свідоцтва відповідного зразка і отримання письмової відмови в зв'язку з тим, що такий запис відсутній в реєстрі. Після отримання, оригінал письмової відповіді РАЦСу з відмовою необхідно додати до заяви в суд.

Подача заяви про встановлення факту укладення шлюбу до суду

Встановлення юридично фактів що мають юридичне значення передбачено ст. 315 ЦПК України в порядку окремого провадження.
До заяви потрібно додати квитанцію про сплату судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зараз ця сума становить 420,40 грн.
Також потрібно додати:
  • 1 Копії паспортів подружжя;
  • 2 Копії ідентифікаційних кодів.
  • 3 Кримське свідоцтво про шлюб.
  • 4 Свідоцтво про народження дітей якщо є діти;
  • 5 Оригінал відповіді РАЦСу з відмовою у видачі свідоцтва.
Рішення суду про встановлення факту, що підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів. Тому після отримання позитивного рішення суду обов'язково потрібно звернутися з цим рішенням у РАЦС для реєстрації шлюбу та видачі свідоцтва про шлюб.

Реєстрація в РАЦСі та отримання свідоцтва про шлюб

Для реєстрації шлюбу факт укладення якого встановив суд потрібно звернутися в РАЦС та зареєструвати шлюб на підставі рішення суду та отримати свідоцтво про шлюб українського зразка.
Рішення суду про встановлення факту державної реєстрації акту цивільного стану є підставою для поновлення актового запису цивільного стану у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його первинного складання, крім випадку зберігання записи на тимчасово окупованій території України.

Розірвання Кримського шлюбу в Україні

У випадку якщо необхідно розірвати шлюб укладений в Криму після 20.02.2014 р то це можна зробити в судовому порядку попередньо встановивши підсудність справи в одному з судів на території України. Порядок розірвання шлюбу в суді описаний в нашій статті "Розлучення через суд".
Однак якщо ваш шлюб не був визнаний в Україні необхідно спочатку пройти процедуру встановлення факту укладення шлюбу в Криму, зареєструвати шлюб і отримати свідоцтво про шлюб українського зразка.
Якщо вам необхідна допомога у визнанні або розірвання шлюбу укладеного в Криму ви можете замовити повністю ведення справи про розлучення або окремо позовну заяву через наш сайт - по телефону або через форму замовлення послуг https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будем рады помочь.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.