Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Заочне розлучення
заочне розлучення
Ззаочне розлучення передбачає відсутність одного з подружжя під час розірвання шлюбу. Розлучитися можна в односторонньому порядку без участі іншої сторони і також без особистої присутності. Чи є таке розлучення заочним і в яких випадках розглянемо далі.

Розлучитися заочно - може бути єдиним виходом в разі якщо друга половина не зацікавлена в розлученні, відмовляється брати участь в процесі, не виходить на зв'язок.

Заочне розлучення в РАЦСі

У РАЦСі не передбачено такої форми розлучення як заочна. Як і в разі укладення шлюбу його розірвання в РАЦСі має бути за особистої присутністі.
Розлучення в РАЦСі відбувається в два етапи з тимчасовою перервою приблизно в місяць:
  • подача заяви;
  • та безпосередньо розірвання шлюбу.

Від вас обов'язково вимагатимуть особистої присутності обох з подружжя хоча-б один раз, під час подачі заяви або на самому розірванні шлюбу. Другого візиту в РАЦС можна уникнути подавши нотаріально завірену заяву.

Заочне розлучення через суд

Заочне розлучення в суді - це розгляд судом справи про розлучення в заочному порядку та винесення заочного рішення.
Заочне розлучення значно поширене. Від третини до половини всіх розлучень суд розглядає в заочному порядку.
Розірвання шлюбу відноситься до цивільного судочинства. Порядок проведення заочного розгляду справ про розлучення визначено в Цивільному процесуальному кодексі Глава 11.
Якщо одна зі сторін не може бути присутня в суді при розгляді справи вона може використати представника. Для цивільних справ діє інститут представництва, в разі участі в справі представників сторін така справа не розглядається в заочному порядку. Представником може бути адвокат з укладенням договору і ордером або юрист за дорученням. Розлучення не вважається заочним в разі присутності представника відповідача.
Умови заочного розгляду справи про розлучення встановлені статтею 280 ЦПКУ:
  • позивач не проти заочного рішення;
  • відповідач не подав відзив;
  • відповідач не повідомив причини своєї неявки;
  • відповідач був повідомлений.
У цих умовах йдеться про можливу неявку відповідача та наслідки такої неявки. Це пов'язано з тим, що неявка позивача не може привести до заочного рішення тому що в такому випадку рішення взагалі не буде прийнято.
Заочне рішення має особливості в порядку оскарження, але в цілому не відрізняється від звичайного рішення. Заочне рішення суду про розлучення вступає в силу в ті ж терміни, що і звичайне рішення (30 днів з моменту повідомлення сторін).
Що стосується повідомлення відповідача, суд повідомляє відповідача за допомогою судової повістки з викликом до суду. Судова повістка може бути надіслана поштою, розміщена в оголошенні на офіційному сайті судової влади, надіслана на офіційно зареєстровану електронну пошту відповідача, а також за допомогою засобів мобільного зв'язку які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику. У разі відправлення судової повістки поштою відповідач вважається повідомленим в день:
  • отримання розписки про вручення повідомлення;
  • відмітки про відмову отримати судове повідомлення;
  • відмітки про відсутність відповідача за адресою реєстрації місцезнаходження, місця проживання, місця перебування.

Оформлення заочного розлучення в деяких випадках може бути єдиним способом розірвання шлюбу. Наші юристи грунтуючись на своєму досвіді допоможуть вам оформити заочне розлучення в найкоротші терміни з дотриманням Законодавства.
Замовити повністю ведення справи про розлучення або окремо позовну заяву можна через наш сайт - по телефону або через форму замовлення послуг на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.