Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Розірвання шлюбу або розлучення: з чого почати
з чого почати розлучення
В залежності від супутніх обставин подати на розлучення можна в РАЦС або до Суду. Розлучення через РАЦС відбувається швидше, але в деяких випадках не може бути здійснене або дуже незручне для однієї зі сторін. Розлучення в суді більш тривале за часом але має ряд переваг, наприклад можливість розірвання шлюбу без згоди другої сторони або дистанційне оформлення через представництво. Щоб відповісти на питання який саме спосіб підходить вам потрібно ознайомитися з найбільш частими ситуаціями.

Умови подання на розлучення в РАЦС або Суд

В яких випадках подавати слід в РАЦС:
  • в шлюбі немає спільних дітей;
  • обидві сторони згодні надати свою згоду на розлучення;
  • обидві сторони можуть бути присутніми особисто при розірванні шлюбу в РАЦСі;
  • в шлюбі немає спорів з приводу майна чи інших спорів.

У яких випадках слід подавати на розлучення в суд:
  • якщо за час існування шлюбу в ньому народилися діти;
  • якщо одна з сторін не дає згоди на розлучення;
  • якщо одна зі сторін не може бути присутня особисто при розірванні шлюбу - відмовляється, немає зв'язку, не може приїхати;
  • якщо є спір щодо майна або інший вид спору.


Правовий статус шлюбу та подружжя

Окрему увагу необхідно приділити правовому статусу шлюбу і його сторін.
В Україні розриваються шлюби укладені за кордоном і на території України. Щоб розірвати шлюб укладений за кордоном необхідно надати оригінал свідоцтва про шлюб органу іноземної держави якй видав це свідоцтво, що пройшов у встановленому порядку процедуру визнання в Україні шляхом легалізації / апостилювання. Також свідоцтво про шлюб іноземної держави має бути перекладено на українську мову з нотаріальним посвідченням перекладу.
Що стосується правового статусу сторін шлюбу - то під час розірвання шлюбу вони можуть бути громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства. Паспорти іноземних громадян повинні бути перекладені на українську мову з нотаріальним посвідченням перекладу.

Місце розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу РАЦСом відбувається за місцем реєстрації одного з подружжя.
У разі розірвання шлюбу судом, суд приймає справу до розгляду після встановлення підсудності справи (територіальної юрисдикції). Підсудність визначає до повноважень якого конкретного суду першої інстанції належить вирішення вашого спору про розірвання шлюбу.
Підсудність визначається згідно ЦПКУ статей 27, 28, 29.
У випадку невірного встановлення підсудності справи суд повертає позовну заяву позивачеві відповідно до ЦПКУ ст.185 разом з рішенням про повернення позивачу.

Заява

Заява на розірвання шлюбу в РАЦС подається спільно обома з подружжя з особистою присутністю.
До суду подається позовна заява про розірвання шлюбу одним з подружжя. Позовна заява складається відповідно до вимог ст.175, ст.177 ЦПКУ. Детальніше про складання позовної заяви читайте в нашій статті "Зразок заяви на розлучення"
Передбачена також можливість подачі спільної заяви до суду про розірвання шлюбу, але її використання має ряд недоліків, не надає ніяких переваг і рідко використовується на практиці.

Вартість розірвання шлюбу

Вартість розірвання шлюбу в РАЦСі відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України складає 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (8,50 грн.).
Вартість подачі позовної заяви про розірвання шлюбу до суду в 2020 році відповідно до ЗУ «Про судовий збір» становить 840,80 грн.

Отримати допомогу в розірванні шлюбу можна у наших юристів. Замовити повністю ведення справи про розлучення або окремо позовну заяву можна через наш сайт - по телефону або через форму замовлення послуг на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.