Розірвання шлюбу в 2020
Зприходом в наше життя в 2020 році карантинних обмежень COVID-19 виникає безліч питань пов'язаних з роботою державних органів, отриманням послуг, документів. Процедура розлучення в 2020 році, чи то розлучення в РАЦСі або розлучення через суд, схильна до постійних змін і ті правила які діють зараз швидше за все не будуть діяти через кілька місяців.

Розлучення в РАЦС під час карантину

В роботі РАЦС на період карантину встановлені обмеження на прийом відвідувачів. РАЦСи не приймають відвідувачів по живій черзі, це пов'язано з обмеженням на перебування в приміщенні більше 2х чоловік. Щоб потрапити на прийом в РАЦС з будь-якого питання потрібно попередньо записатися по телефону на вільну дату і час в порядку черги. Але це ще не все, до кінця карантину припинена видача дублікатів свідоцтв про шлюб, народження, смерті, видаються тільки первинні документи, тобто за фактом реєстрації (здійснення) наприклад при народженні дитини, реєстрації шлюбу, реєстрації смерті. Загублені ж документи відновити поки що не можна.
Деякі послуги можна отримати через мережу Інтернет з використанням веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Буде потрібно цифровий підпис.
У зв'язку з тим що в кожному регіоні місцева влада встановлює остаточний список карантинних обмежень, можливості РАЦСів надавати послуги при зверненні через інтернет-портал будуть відрізнятися в залежності від регіону України.
У разі неможливості отримання розлучення через РАЦС рекомендуємо звернутися для оформлення розірвання шлюбу в суд. Право на справедливий суд гарантовано Конституцією України в зв'язку з чим суди не можуть зупинити свою роботу. Як оформити розлучення через суд під час карантину читайте далі.

Розлучення через суд під час карантину

Згідно статті 55 Конституції України «Права і свободи людини і громадянина захищаються судом». Суд не може відмовляти в доступі людей до правосуддя навіть в умовах карантину. Тому позовну заяву про розірвання шлюбу в суді буде прийнято.
Проте є кілька змін в порядку розгляду справ про розлучення в 2020 році:
  • справи про розлучення в яких не порушується питання про розподіл майна, місце проживання дітей та інші справи які вимагають розгляду, відносяться до малозначних і розглядаються в спрощеному порядку, іноді без виклику сторін, але іноді і з викликом. Це прискорює судочинство і позбавляє від необхідності проводити судові засідання за участю сторін в умовах карантину;
  • справи про розірвання шлюбу можуть бути перенесені на більш пізніший термін, у відкритих засіданнях суд слухає тільки значні справи до яких розірвання шлюбу не відноситься;
  • відвідування суду можливо тільки в масці і з паспортом.

Взагалі зараз терміни розірвання шлюбу в суді можна порівняти з термінами минулого року і вони становлять від 2,5 місяців до отримання рішення суду на руки.
В решті - також потрібно подати позовну заяву з дотриманням вимог статті 175 Цивільного процесуального кодексу України. Також потрібно сплатити судовий збір який становить 840,80 грн.
До заяви потрібно додати необхідні документи - оригінал квитанції про оплату судового збору, оригінал або копію свідоцтва про шлюб, копії паспортів та ідентифікаційних кодів сторін, копії свідоцтв про народження дітей якщо є діти, і при необхідності інші документи в залежності від обставин справи.

Детальніше про підготовку позовної заяви і подачі в суд можна дізнатися з нашої статті "Як подати на розлучення" та інших наших статтях.

Отримати допомогу в розірванні шлюбу під час карантину можна у наших юристів. Замовити повністю ведення справи про розлучення або окремо позовну заяву можна через наш сайт - по телефону або через форму замовлення послуг на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду