Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Розірвання шлюбу в 2020
Розлучення 2020
Розглянемо які зміни відбулися в 2020 році в процедурі розірвання шлюбу. в 2020 році в процедурі розірвання шлюбу. Переважно зміни торкнулися розлучення через суд.

Збільшення судового збору за розірвання шлюбу

У 2020 році в зв'язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати в Україні збільшився судовий збір, який тепер становить 840,80 грн.
Квитанція для оплати судового збору про розірвання шлюбу:

Квитанція про оплату судового збору

Розподіл судового збору за розірвання шлюбу між подружжям

Наступна зміна торкнулося розподілу судового збору за відкриття справи про розірвання шлюбу між учасниками справи.
Якщо раніше оплачувати судовий збір доводилося повністю тій стороні яка подає заяву до суду і в подальшому процедура повернення судового збору була ускладнена та затягувала весь процес про розлучення. То зараз зроблено крок до спрощення ситуації.
Навіть якщо Позивач при поданні позовної заяви вкаже, що готовий взяти на себе витрати по справі в розмірі 100% судового збору, в підсумковому рішенні суд поділить судовий збір між сторонами справи порівну. Наразі в рішенні суду вказується інформація:
 • 1 про повернення Позивачу 50% сплаченого судового збору;
 • 2 стягнення 50% судового збору з Відповідача на користь Позивача.


Рішення про повернення судового збору

Ситуація з поверненням судового збору наступна. Згідно з рішенням суду стягнення 50% судового збору відбувається на користь Позивача та тільки він, а не суд або інші органи може здійснити таке стягнення. Якщо Позивач не буде нічого робити для початку процедури стягнення, то з Відповідач не стягуватимуть 50% судового збору та він не буде нічого платити. Якщо Позивач все ж вирішив стягнути кошти з Відповідача, то для стягнення 50% судового збору необхідно звернутися до виконавчої служби з виконавчим листом про стягнення суми судового збору. Після цього виконавча служба здійснить стягнення.
Для повернення 50% судового збору Позивач звертається до Казначейства з рішенням суду і заявою про повернення судового збору. Для повернення судового збору з Казначейства знадобитися відкритий банківський рахунок, на який і відбудеться перерахування коштів.
В іншому в процедурі розірвання шлюбу все залишилося як і раніше. Якщо є діти або один з подружжя проти розлучення, то розлучатися доведеться тільки через суд.

Розлучення через РАЦС

Розлучитися в РАЦСі можна лише тоді, коли:
 • спільних дітей у подружжя не було;
 • обидва згодні на розлучення;
 • обидва можуть бути присутніми при розлученні;
 • немає майнових чи інших суперечок.

Документи для розлучення в РАЦСі:
 • Паспорти подружжя;
 • Ідентифікаційні коди;
 • Свідоцтво про шлюб.

Якщо не дотримується хоча-б один з перерахованих вище умов, то розлучення в РАЦСі не може бути здійснене, і потрібно звертатися в суд.
Розлучення через РАЦС це найшвидший з можливих способів розірвання шлюбу. Термін розлучення через РАЦС приблизно 1 місяць.
Детальніше про процедуру розлучення в РАЦСі можна прочитати в нашій статті "Розлучення без дітей".

Розлучення через суд

Розлучення в суді відбувається шляхом винесення судом рішення про розірвання шлюбу, після розгляду судової справи про розірвання шлюбу. Розгляд справ судом відносно не швидкий процес. Терміни розлучення в суді від 2,5 до 6 і більше місяців, в залежності від наявності суперечок, присутності сторін, завантаженості судді, та інших чинників.
Для звернення до суду знадобитися позовна заява про розірвання шлюбу складена відповідно до Цивільного процесуального Кодексу України. Сплатити судовий збір на розрахунковий рахунок суду відповідно до Закону України «Про судовий збір». Як зазначено вище судовий збір прив'язаний до мінімальної заробітної плати і в 2020 році становить 840,80 грн.
До позовної заяви про розірвання шлюбу потрібно додати копії наступних документів:
 • Паспорти подружжя;
 • Ідентифікаційні коди;
 • Свідоцтво про шлюб (краще відразу подати оригінал);
 • Свідоцтво про народження дітей;
 • Квитанція банку про оплату судового збору .

Після подачі заяви, судом буде відкрито справу і призначено судове засідання. На засідання суд викликає подружжя повісткою.
Після розгляду справи суд винесе рішення про розірвання шлюбу.
Рішення суду про розірвання шлюбу можна буде забрати тільки після закінчення терміну на набрання законної сили рішення суду, який становить 30 днів.
Детальніше про процедуру розлучення в суді можна прочитати в нашій статті "Розлучення через суд".

Ви можете замовити частково або повністю ведення справи про Розірвання шлюбу. Доручити ведення справи про розлучення досвідченим фахівцям в юридичній сфері можна на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.