Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Розлучення для мешканців Донбасу
Розлучення для мешканців Донбасу
Як розлучитися в Донецькій області? Донецька область фактично зараз складається з двох частин - українських територій та непідконтрольних територій. Вирішення питання про розірвання шлюбу в кожній з частин Донецької області відрізняється.

Розлучення в Донецькій області, Україна

Для мешканців українських територій Донецької області в процедурі розірвання шлюбу нічого не змінилось. Розлучення відбувається в загальному порядку.
Почитати докладніше про розірвання шлюбу в Україні можна в одній з наших статей, наприклад "Розірвання шлюбу або розлучення" .

Розлучення в Донецькій області, непідконтрольні території

Для мешканців непідконтрольних Україні територій Донецької області розлучення ускладнене тим фактом, що державні органи України такі як РАЦСи та Суди не працюють за місцем їх знаходження. Але, кожен держ орган (РАЦС, Суд та інші), який тимчасово припинив роботу в непідконтрольною частини Донецької області передав свої функції іншій державній установі на території України. Для розірвання шлюбу необхідно буде виїхати на територію України і звернутися до відповідного державного органу.

Розлучення в РАЦСі для мешканців непідконтрольної частини Донецької області та переселенців

Розлучення в РАЦСі - найпростіший та швидкий спосіб, але умовою є обопільна згода сторін та відсутність спільних неповнолітніх дітей від шлюбу.
Розлучення в РАЦСі для мешканців непідконтрольних територій Донецької області неможливе. Громадянам з реєстрацією (пропискою) місця проживання в непідконтрольних територіях Донецької області, для розірвання шлюбу необхідно звернутися до Суду.
Переселенці можуть звернутися в РАЦС за місцем своєї реєстрації як тимчасово переміщених осіб. Детальніше про розлучення в РАЦСі тут - "Розірвання шлюбу через РАЦС".

Розлучення в Суді для мешканців непідконтрольної частини Донецької області та переселенців.

Для розірвання шлюбу через суд необхідно звернутися з позовною заявою до суду за місцем реєстрації відповідача.
Якщо відповідач зареєстрований на непідконтрольній території Донецької області, то в зв'язку з тим, що місцеві суди тимчасово не працюють, в цьому випадку потрібно звернутися до суду який замінює непрацюючий суд на території України.
Для тимчасово непрацюючих Судів в непідконтрольній території Донецької області Вищий спеціалізований суд України встановив список Судів на території України що замінюють тимчасово непрацюючі:

Рішення ВССУ
Рішення ВССУ
Рішення ВССУ
Рішення ВССУ

Після того як встановлено Суд в який потрібно звернутися, необхідно сплатити судовий збір на рахунок цього суду в Казначействі та подати позовну заяву в загальну канцелярію суду.
Далі порядок розірвання шлюбу не відрізняється від звичайного. Необхідно дочекатися призначення першого судового засідання, отримати рішення суду.
Прочитати детальніше про порядок розірвання шлюбу в суді можна тут - "Процедура розірвання шлюбу в суді".

Ви можете замовити частково або повністю ведення справи про Розірвання шлюбу. Доручити ведення справи про розлучення досвідченим фахівцям в юридичній сфері можна на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.