Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Розірвання шлюбу або розлучення
Розірвання шлюбу або розлучення
На початку сімейного життя ніхто не передбачає, що укладений шлюб може підійти до свого закінчення, та колись може постати питання про розлучення. Статистично, з кожним роком все більше шлюбів розриваються.

Як розлучитися в Україні?

Все залежить від того чи є діти від шлюбу та згода сторін.
Якщо від шлюбу були діти, то вирішувати питання про розірвання шлюбу необхідно в суді.
Також якщо одна зі сторін проти розірвання шлюбу або не бажає брати участь, то в цьому випадку розлучатися потрібно в суді.

Види розлучення

Розлучення без дітей. РАЦС.

Щоб розлучитися, подружжю у якого немає дітей необхідно звернутися в РАЦС за місцем реєстрації одного з подружжя і разом подати заяву на розлучення.
Після цього буде призначена дата розірвання шлюбу в РАЦСі. У призначений день і час подружжю необхідно прийти в РАЦС та підтвердити намір розірвати шлюб.
Присутність обох з подружжя під час подачі заяви і на самому розірванні шлюбу обов'язкова.
У разі якщо одна зі сторін згодна на розірвання шлюбу в РАЦСі, але не може бути присутня особисто під час подачі заяви і розірвання шлюбу, допускається подача нотаріально завіреної заяви замість присутності однієї із сторін, але тільки на одну з необхідних дій - на подачу заяви про розірвання шлюбу або на розірвання. Бути присутнім хоча б один раз в РАЦСі все ж таки доведеться.
Якщо одна зі сторін не має можливості бути присутнім на розірванні шлюбу в РАЦСі, то можливий буде тільки варіант розірвання шлюбу в суді.

Розлучення якщо є діти. Суд.

Для початку судового процесу про розірвання шлюбу необхідно подати позовну заяву про розірвання шлюбу до суду за місцем проживання Відповідача.
Якщо заяву подає той з подружжя з яким зареєстровані діти, або на його утриманні перебувають діти, то дозволяється подача заяви в суд за місцем реєстрації Позивача (того хто подає заяву).
Також, якщо за станом здоров'я або з інших поважних причин Позивач не може виїхати до місця проживання Відповідача для розірвання шлюбу, він може подати позовну заяву про розірвання шлюбу за своїм місцем реєстрації.
Після подачі заяви у разі якщо суд відкрив провадження, необхідно дочекатися призначення першого судового засідання. Про призначення всіх засідань суд інформує учасників справи направляючи їм повідомлення (повістки) про виклик до суду для участі в судовому засіданні.
Для розірвання шлюбу потрібно прийти на судове засідання, викласти свою позицію, відповісти на питання суду і підтвердити позовну вимогу розірвати шлюб.
Якщо Відповідач по справі з'явився і підтвердив свою згоду на розлучення, то рішення про розірвання шлюбу буде винесено вже на першому засіданні.
Але, якщо Відповідач не з'явився на судове засідання або висловився проти розірвання шлюбу, рішення про розірвання шлюбу не буде винесено на першому засіданні суду.
Якщо Відповідач проти розірвання шлюбу - буде надано термін для примирення від 1 до 6 місяців.
Якщо Відповідач не з'явився - засідання буде перенесене.
Якщо Відповідач не з'явився й на наступні засідання, то після кількох перенесених засідань справа все ж буде розглянуто заочно. В середньому термін до розгляду справи заочно займає півроку.
Після винесення рішення суду про розірвання шлюбу потрібно дочекатися набуття рішенням законної сили. Це термін для подачі Апеляції, який становить 30 днів, або до 40-50 днів для заочного рішення.

Терміни розлучення

В Україні одні з найшвидших розлучень в світі, але і ці терміни Вам здадуться занадто довгими.
  • Розлучення в РАЦСі триватиме місяць.
  • Розлучення в суді від 3 до 6 місяців, іноді і більше.
Для порівняння в Німеччині термін розлучення може досягати 3-х років.

Вартість розлучення.

Вартість розлучення в РАЦСі.

Вартість розлучення в РАЦСі в цілому складе незначну суму до 50 грн. за подачу заяви.

Вартість розлучення в суді.

Вартість розлучення в суді в 2020 році - 840,80 грн., Це оплата судового збору. У суді також можуть виникнути витрати на юридичний супровід.

Розірвання шлюбу складний процес під час якого можуть бути порушені питання майна, дітей, аліментів. Рекомендується доручити ведення справи про розлучення досвідченим фахівцям в юридичній сфері. Ви можете замовити частково або повністю ведення справи про Розірвання шлюбу на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.
Будемо раді допомогти.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.