З ким із батьків залишається дитина після розлучення?
Дитина в Україні статистично в більшості випадків залишається проживати з матір'ю, але про все по порядку.

Батьківські права

В Україні поняття опіка не має такого значення як в закордонних країнах. Замість опіки в Законодавстві є поняття батьківські права і обов'язки. Батьківські права та обов'язки набувають обидва законних батьків і не можуть відмовитися від них.
Винятком є позбавлення батьківських прав, яке відбувається в судовому порядку і є крайнім заходом. Для позбавлення батьківських прав повинна бути суттєва причина, вичерпний список можливих причин надає Сімейний Кодекс України, стаття 164.
Батьками можуть стати особи що не перебувають у шлюбі. Взагалі, шлюб мало пов'язаний з батьківськими правами і обов'язками, за винятком встановлення батьківства при народженні дитини, коли знаходження в шлюбі дозволяє автоматично записати в свідоцтво про народження дитини батька, який перебуває у шлюбі з матір'ю дитини.
Виходячи з цього, батьківські права і обов'язки залишаються до і після розлучення у обох батьків в повному обсязі.
Але з ким із батьків буде проживати дитина після того як вони почали проживати окремо, якщо батьківські права мають обоє батьків?

З ким із батьків буде проживати дитина в разі їх проживання окремо

Якщо батьківські права і обов'язки залишаються недоторканими, то ключове питання з ким із батьків буде проживати дитина в разі їх роздільного проживання.
При народженні дитини відповідно до законодавства є три місяці для того щоб зареєструвати місце проживання дитини. Багато хто цього не робить з різних причин, відповідальність за порушення строку не велика.
Якщо у дитини є реєстрація місця проживання (прописка) то він буде проживати з тим із батьків разом з яким він зареєстрований, за тією ж адресою.
Якщо у дитини немає прописки вважається що він проживає з матір'ю, так як в перші роки життя він фізично не може обійтися без матері.
Щоб виписати або прописати дитину за новою адресою потрібна згода другого з батьків або рішення суду.

Визначення місця проживання дитини в суді

Якщо в результаті розлучення або роздільного проживання батьків виник спір про те з ким із батьків залишається дитина, то така суперечка вирішується в суді. Одна зі сторін повинна подати позовну заяву про визначення місця проживання дитини з одним з батьків (з батьком / с матір'ю).
Суд розглядаючи справу про визначення місця проживання дитини бере до уваги всі обставини мають значення:
  • ставлення батьків до батьківських обов'язків;
  • вік дитини;
  • прихильність дитини до кожного з батьків;
  • стан здоров'я дитини;
  • інші обставини.
Суд не може передати дитину батькові який не має доходу, зловживає алкоголем або наркотичними засобами, веде аморальний спосіб життя.

Договір про визначення місця проживання дитини

Також в разі добровільної згоди батьків, вони можуть вирішити питання визначення місця проживання дитини без суду за допомогою договору. Договір повинен бути завірений нотаріально.

Коли дитина сама вирішує з ким з батьків він буде проживати

Дитина що досягла віку 14 років може самотужки вирішувати з ким із батьків віан буде проживати.

Визначення місця проживання дитини складний процес який рекомендується доручити досвідченим фахівцям в юридичній сфері. Ви можете замовити ведення справи про Визначенні місця проживання дитини на нашому сайтіhttps://www.yurdopomoga.com.ua.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду