Батьківські права
В Україні поняття опіка не має такого значення як в закордонних країнах. Замість опіки в Законодавстві є поняття батьківські права і обов'язки. Батьківські права та обов'язки набувають обидва законних батьків і не можуть відмовитися від них.Винятком є позбавлення батьківських прав, яке відбувається в судовому порядку і є крайнім заходом. Для позбавлення батьківських прав повинна бути суттєва причина, вичерпний список можливих причин надає Сімейний Кодекс України, стаття 164.
Батьками можуть стати особи що не перебувають у шлюбі. Взагалі, шлюб мало пов'язаний з батьківськими правами і обов'язками, за винятком встановлення батьківства при народженні дитини, коли знаходження в шлюбі дозволяє автоматично записати в свідоцтво про народження дитини батька, який перебуває у шлюбі з матір'ю дитини.
Виходячи з цього, батьківські права і обов'язки залишаються до і після розлучення у обох батьків в повному обсязі.
Але з ким із батьків буде проживати дитина після того як вони почали проживати окремо, якщо батьківські права мають обоє батьків?
З ким із батьків буде проживати дитина в разі їх проживання окремо
Якщо батьківські права і обов'язки залишаються недоторканими, то ключове питання з ким із батьків буде проживати дитина в разі їх роздільного проживання.При народженні дитини відповідно до законодавства є три місяці для того щоб зареєструвати місце проживання дитини. Багато хто цього не робить з різних причин, відповідальність за порушення строку не велика.
Якщо у дитини є реєстрація місця проживання (прописка) то він буде проживати з тим із батьків разом з яким він зареєстрований, за тією ж адресою.
Якщо у дитини немає прописки вважається що він проживає з матір'ю, так як в перші роки життя він фізично не може обійтися без матері.
Щоб виписати або прописати дитину за новою адресою потрібна згода другого з батьків або рішення суду.
Визначення місця проживання дитини в суді
Якщо в результаті розлучення або роздільного проживання батьків виник спір про те з ким із батьків залишається дитина, то така суперечка вирішується в суді. Одна зі сторін повинна подати позовну заяву про визначення місця проживання дитини з одним з батьків (з батьком / с матір'ю).Суд розглядаючи справу про визначення місця проживання дитини бере до уваги всі обставини мають значення:
- ✔ ставлення батьків до батьківських обов'язків;
- ✔ вік дитини;
- ✔ прихильність дитини до кожного з батьків;
- ✔ стан здоров'я дитини;
- ✔ інші обставини.
Договір про визначення місця проживання дитини
Також в разі добровільної згоди батьків, вони можуть вирішити питання визначення місця проживання дитини без суду за допомогою договору. Договір повинен бути завірений нотаріально.Коли дитина сама вирішує з ким з батьків він буде проживати
Дитина що досягла віку 14 років може самотужки вирішувати з ким із батьків віан буде проживати.Визначення місця проживання дитини складний процес який рекомендується доручити досвідченим фахівцям в юридичній сфері. Ви можете замовити ведення справи про Визначенні місця проживання дитини на нашому сайтіhttps://www.yurdopomoga.com.ua.
Швидке замовлення розірвання шлюбу
Позовна заява
700 грн.
Розлучення під ключ
6000 грн.
Преміум
12000 грн.