Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Аліменти в Україні
Аліменти в Україні
Останнім часом держава дійсно потурбувалася про маленьких громадян, і створила механізми для ефективного стягнення аліментів в примусовому порядку.

Чи можна подати на аліменти перебуваючи в шлюбі?


Так, можна подати на аліменти в Україні перебуваючи у шлюбі. Так само як і після розлучення. Ви можете подати на аліменти у будь який час, коли один з батьків не надає належного матеріального утримання дитині.
Доречі, якщо батько не надає матеріальної допомоги на дитину, варто звертатися:
  • 1 В суд для примусового стягнення аліментів;
  • 2 До поліції, з заявою про притягнення до відповідальності за економічне насилля в сім'ї.

Чи можна звернутися в суд з позовом про стягнення аліментів, якщо батько вже виплачує аліменти, але цієї суми невисточає?


Так, ви маєте право звернутися до суду. В заяві варто зазначити, що батько ''не надає достатньої матеріальної допомоги''. Суд розгляне вашу справу і призначить справедливий розмір аліментів.

Як подати на аліменти?


Сімейний кодекс України (глава 15) визначає два способи звернення до суду з метою стягнення аліментів. Шляхом подачі:
  • 1 Заяви про видачу наказу на стягнення аліментів;
  • 2 Позовної заяви про стягнення аліментів.
Розглянемо детальніше.

Заява про о видачу судового наказу

Заява про видачу судового наказу на стягнення аліментів подається у випадку, коли ви просите стягнути аліменти у розмірі:
  • на одну дитину - однієї чверті заробітку (доходу);
  • на двох дітей - однієї третини;
  • на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів.
але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Якщо ж ви просите стягнути аліменти в твердій грошовій сумі, то в заяві про видачу судового наказу можна просити стягнути аліменти у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо вам потрібно стягнути аліменти у більшому розмірі - необхідно подавати позовну заяву про стягнення аліментів. В якій зазначити необхідну суму аліментів, що буде стягуватися щомісячно.
Відповідно до другого розділу Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня отримання судом інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника. Розгляд проводиться без судового засідання та повідомлення заявника і боржника. Вимоги до заяви про видачу судового наказу описуються у статті 163 Цивільного процесуального кодексу України.

Позовна заява про стягнення аліментів

Позовна заява подається, якщо вам необхідно стягнути аліменти в сумі, більшій ніж зазначено вище. Або ви бажаєте отримувати аліменти не в частині від доходу Платника, а у твердій (визначеній) грошовій сумі, наприклад якщо розмір офіційних доходів Платника невеликий.
Судове провадження за позовною заявою описується розділом 3 Цивільного процесуального кодексу України.
Звертаю вашу увагу, що суд не обов'язково призначить розмір аліментів вказаний у вашій позовній заяві. Суд часто зменшує суму, враховуючи заперечення відповідача (платника аліментів). Тому краще передбачити цю обставину, і трохи завищити свої вимоги.
Важливо:
  • 1 Судовий збір не сплачується за подачу заяв про стягнення аліментів;
  • 2 Представляти ваші інтереси в суді можете ви самі, або юрист, або адвокат. Звертаю увагу, що по даній категорії справ представляти ваші інтереси може не лише адвокат, а й юрист;
  • 3 Довіреність на представництво ваших інтересів в суді, може посвідчити не лише нотаріус, а й суддя на першому судовому засіданні. Суддя посвідчить довіреність безкоштовно, на відміну від нотаріуса.


Замовити послуги з отримання рішення суду про призначення аліментів "під ключ"; або окремо складання позовної заяви на аліменти, її подачу, можна на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.