Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Розлучення онлайн через РАЦС
Розлучення онлайн через РАЦС
Після прийнятого рішення припинити сімейні відносини подружжя опиняэться перед питанням визначення процедури. Сімейне законодавство передбачає два варіанти шлюборозлучного процесу, шляхом звернення до органів реєстрації актів цивільного стану і через суд. Громадяни, які планує розлучатися через відділення РАЦСу, мають можливість скористатися способом розлучення онлайн.

Процес розірвання шлюбу в режимі онлайн

Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачає право громадян звертатися з заявою про розлучення через офіційний сайт Міністерства Юстиції (рис. 1). Процедура подачі документації здійснюється в наступному порядку:
  • 1 Створення облікового запису. При реєстрації вводяться особисті дані заявника та адреса;
  • 2 Вибір варіанту заяви;
  • 3 Авторизація в системі. Це робиться за допомогою карти банку, власником якої є заявник або за допомогою цифрового підпису. Для оформлення електронного підпису слід попередньо звернутися до уповноважених державних органів. Термін виготовлення підпису становить 2-3 дня. Використовувати електронний підпис громадянин має право протягом двох років. Рекомендується врахувати підвищений рівень небезпеки протиправного заволодіння відомостей про банківську карту, якщо для авторизації обраний саме цей спосіб;
  • 4 Вибір підрозділу для реєстрації актів цивільного стану. Дозволено здійснювати процедуру розірвання шлюбу в державному органі за місцем реєстрації одного з подружжя;
  • 5 Попередній запис. Система пропонує можливі дати та час для подачі документації в обраному відділенні РАЦСу;
  • 6 Прикріплення доданих документів в електронному варіанті.

До супровідних паперів відноситься свідоцтво про шлюб. При наявності, додатково додається письмове звільнення від внесення державного мита або раніше винесене судове рішення.

Увага! Шлюборозлучний процес визначається виходячи з виду заяви про розірвання шлюбу.

Виділяються такі варіанти заяви в залежності від висунутих вимог:
  • розірвати шлюб через недієздатність чоловіка (дружини);
  • припинити сімейні відносини, так як один з подружжя визнаний безвісно відсутнім;
  • оформити розлучення за згодою двох сторін.

Якщо подружжя звертається з обопільним заявою, обов'язковою умовою є відсутність неповнолітніх дітей. Варіант звернення повинен відповідати ситуації заявника.

Практика розлучень онлайн

Розлучення онлайн завжди завершується особистим відвідуванням державного органу. Під час звернення заявник подає оригінали раніше відправлених документів в електронному вигляді. Новий спосіб подати на розірвання шлюбу економить час і прискорює процес. Громадянин приходить на прийом в обрану зручну для себе дату і час.
В даний час розлучення онлайн практикується не у всіх відділеннях РАЦСу. Це пов'язано з технічним оснащенням і роботою системи. Скористатися послугою можна в Києві, містах обласного значення. В інших містах припинення сімейних відносин здійснюватиметься традиційним способом. Пропозиції щодо внесення змін до законодавства не прогнозують удосконалення системи розлучення онлайн і звільнення подружжя від особистого відвідування відділень РАЦСу.
Звільнити себе від турбот по відвідуванню РАЦСу і оформлення розлучення можна замовивши послугу розірвання шлюбу на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua. Наші співробітники зроблять все з Вашою мінімальною участю зберігши Вам час.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.