Сімейне право
logo
+380639593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Як розлучитися
Сімейне законодавство України передбачає право подружжя розірвати шлюб за ініціативою однієї із сторін. Існує кілька варіантів як розлучитися. Перед тим, як розірвати союз слід врахувати чинники - наявності неповнолітніх дітей, відсутність згоди другого з подружжя і наявність інших спірних питань.

Розірвання шлюбу через РАЦС

Сімейна пара, яка не має дітей, у віці до 18 років, має право подати спільну заяву до органу РАЦС. Згідно із законом це можна зробити за місцем реєстрації однієї із сторін або в державний орган, що реєстрував союз. Скориставшись офіційним сайтом, у громадян є можливість попередньо записатися на конкретну дату і час. Під час звернення при собі потрібно мати наступні документи:
  • паспорт та код;
  • свідоцтво про шлюб.
Після прийняття заяви відводиться термін в тридцять днів. Протягом зазначеного проміжку часу подружжя має право відмовитися від поданої заяви. В іншому випадку після закінчення тридцяти днів видається свідоцтво про розірвання шлюбу.
Заява на розлучення заповнюється співробітником державного органу за допомогою комп'ютерного обладнання. На роздрукованому варіанті подружжя проставляють свої підписи.
Увага! Закон зобов'язує чоловіка і жінку особисто звертатися в РАГС.

Як розлучитися при відсутності такої можливості? Допускається подання заяви, попередньо завіреної в нотаріуса. Але особисто з'явитися в РАЦС один раз все таки доведеться кожному з подружжя.
При поданні заяви сплачується державне мито. Відповідно до ЗУ «Про судовий збір» в 2019 році розмір ставки становить 0,5 від неоподатковуваного мінімуму доходу громадян (8 грн. 50 коп).

Як розлучитися, якщо другий з подружжя не згоден?

У разі відсутності обопільного бажання, як розлучитися визначено нормами сімейного законодавства. Для цього ініціатор звертається до судового органу. Статтею 175 ЦПК України регламентуються вимоги до позовної заяви.
Увага! При подачі позову жінкою в документі слід вказати бажання надалі залишатися з нинішнім прізвищем або повернути попереднє прізвище.

Залежно від завантаженості, але в межах передбачених строків, сторони отримують на зазначені адреси повістки в суд. Якщо в позові повідомлявся мобільний номер телефону, на нього відправляється повідомлення з текстом судової повістки.
Практика свідчить, що при відсутності згоди іншої сторони з позовними вимогами, рішення не виноситься після одного судового розгляду справи. Після винесення позитивного для позивача рішення, учасникам спору видаються відповідний документ, що підтверджує розірвання шлюбу.

Розлучення через суд

За законом, наявність неповнолітніх дітей зобов'язує сімейну пару розривати шлюб шляхом подачі позову в суд.
Як розлучитися через суд? Позивач готує позов з дотриманням вимог. Зразок містить наступну інформацію:
  • 1 Шапка документа, де зазначаються відомості про судовий орган; позивача і відповідача. А також адреса реєстрації та проживання; контактні номери телефонів.
  • 2 Найменування документа.
  • 3 Опис ситуації по суті.
  • 4 Посилання на норми законодавства.
  • 5 Вимоги.
  • 6 Перелік супровідних документів.
  • 7 Підпис і дата складання.
До позовної заяви додаються такі документи в копіях:
  • паспорт позивача (при наявності копія паспорта відповідача), Ідентифікаційний Податковий Номер;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про народження спільних дітей.
Також слід додати оригінал квитанції про оплату судового збору. Розмір визначається відповідно до ЗУ «Про судовий збір».
Дозволено додатково в позові пред'являти вимоги про встановлення місця проживання неповнолітньої дитини після припинення сімейних відносин; та порядку участі другого з батьків у вихованні, фінансовому утриманні сина (дочки).
Під час судового засідання суддя більш точно дізнається причини розлучення, вирішує питання надання терміну для примирення. Якщо примирення за місячний термін не відбулося, подружжя розлучають. Сторони отримують копії судового рішення.

Більше інформації Ви знайдете на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду



Сфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 063 9593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.