Сімейне право
logo
+380639593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Як оформити розлучення?
Подружнє життя може виявитися не таким приємним, як здається під час укладення шлюбу. Але Україна - світська держава, тому завжди можна розлучитися і вступити в нові відносини. Оформлення розлучення можливо практично в будь-який момент після укладення шлюбу.

Розірвання шлюбу за взаємною згодою

У разі, якщо обоє з подружжя готові розірвати шлюб, вони повинні спільно скласти заяву і подати папери:
  • в РАЦС подається заява за відсутності спільних дітей молодше 18 років;
  • через суд вирішуються справи про розлучення сімей з неповнолітніми дітьми, включаючи усиновлених.
В обох випадках тривалість процесу становить 1 місяць, протягом якого можна відкликати заяву. Сума, сплачена як збіри, не повертається.

Через РАЦС

Для розлучення через РАЦС подружжя має в кабінеті інспектора заповнити спільну заяву. Звернутися потрібно в відділення за місцем реєстрації (прописки) дружини або чоловіка. Будуть потрібні:
  • паспорта обох сторін;
  • свідоцтво про шлюб;
  • квитанція про оплату збору на розлучення.
Довідка! Якщо один з подружжя не може бути присутнім в РАЦС, йому варто заздалегідь заповнити свою половину заяви на розлучення і завірити її в нотаріуса.

Через місяць обидва заявника повинні повторно підійти в РАЦС для реєстрації розлучення. На місці видається свідоцтво про розлучення і ставиться відповідний штамп в паспорті. Якщо сторони не можуть бути присутніми через місяць, потрібно написати заяву про продовження терміну розлучення. В цілому похід в РАЦС можна відкласти до 1 року з моменту подачі паперів.
Важливо! Не потрібно згоди чоловіка, якщо він визнаний безвісно відсутнім або недієздатним. Заявка подається в РАЦС одним з подружжя за наявності підтверджуючих документів.

Через суд

Наявність спільних дітей може затягнути процес. Рекомендується попередньо проконсультуватися у адвоката по сімейних справах про складнощі до подачі заяви. При складанні заяви до суду будуть потрібні:
  • паспорти;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про народження або усиновлення дітей;
  • договір про виховання дітей після розлучення;
  • квитанція про сплату судового збору.

Після подачі позову призначається дата слухання справи (через місяць). При правильному складанні договору про виховання дітей розлучення буде оформлено вже на першому засіданні.

Як оформити розлучення з ініціативи одного з подружжя?

Як оформити розлучення в цьому випадку?
Розірвати шлюб можна за бажанням одного з подружжя, навіть якщо другий не згоден. Наявність спільних дітей і спільно нажитого майна не грає ролі, так як в будь-якому випадку подається позов до суду. Слід звертатися в інстанцію за місцем прописки відповідача. Разом з позовною заявою буде потрібно пред'явити:
  • власний паспорт;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про народження дітей при їх наявності;
  • квитанцію про сплату збору.

Увага! Не можна подавати на розлучення, поки дружина вагітна, а також до моменту виповнення молодшій дитині 1 року. Сімейний кодекс передбачає лише кілька винятків для таких випадків.

Навіть якщо відповідач не згоден на розлучення, суд розриває шлюб рано чи пізно. Але конкретний термін передбачити складно. Справи розтягуються на кілька місяців.

Якщо у вас все ще залишилися питання про те як подати заяву на розлучення - звертайтеся до нас і ми допоможемо скласти позовну заяву про розірвання шлюбу та подати її.
Також на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua ви знайдете іншу корисну інформацію на тему "Як оформити розлучення?".

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду



Сфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 063 9593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.