Як подати заяву на розлучення
Створюючи сім'ю, офіційно реєструючи свої відносини, кожна людина прагне знайти щастя і спокій. В день одруження багато молодих людей уявляють себе через багато десятків років в оточенні дітей і онуків. Але статистика невблаганна і демонструє щорічне зростання кількості розлучень. Не проживши разом і 5 - 10 років сім'ї розпадаються. Зрада, байдужість або агресія одного з подружжя, брак коштів, шкідливі звички і залежності, а також не бажання змінюватися і що-небудь робити рано чи пізно призводять до прийняття таких радикальних рішень. Мотиви і причини розірвати шлюб можуть бути абсолютно різними, об'єднує їх тільки одне - прагнення до кращого життя.
Для кожного члена сім'ї розлучення - це стрес і переживання, особливо ситуація ускладнюється наявністю спільних дітей. У цій статті розглянемо як подати заяву на розлучення і які документи необхідні, для того щоб почати шлюборозлучний процес.

Розірвання шлюбу в РАЦСі

Коли подружня пара дійшла обопільного рішення розлучитися, в них немає спільних дітей, дружина не вагітна на момент подачі заяви, оформити розлучення можливо в РАЦСі. Для цього необхідно прибути в органи реєстрації за місцем офіційної прописки одного з подружжя. Інспектори приймають за попереднім записом. Для зручності громадян та економії їх часу, на сьогоднішній день у великих містах існує сервіс, на інтернет-сайті якого можливо записатися онлайн на прийом до фахівця. У призначений день при собі обов'язково слід мати паспорти, ідентифікаційні коди і свідоцтво про шлюб. Кожна із сторін заповнює заяву, підтверджуючи бажання припинити шлюб. Після оформлення всіх необхідних документів, подружній парі надається місяць на переусвідомлення, і можливість зберегти шлюб. Після закінчення відведеного часу, якщо чоловік і дружина не змінили намірів, шлюб анулюється. Також при наявності поважних причин і відповідної документації, шлюборозлучний процес може бути здійснений без особистої присутності однієї із сторін.

Розірвання шлюбу в судовому порядку

У разі коли в родині підростають діти що не досягли повноліття, розлучитися можливо тільки через суд. За такої ситуації пакет документів буде виглядати наступним чином:
  • 1 Цивільні паспорти подружжя, їх ідентифікаційні коди, свідоцтво про укладення шлюбу.
  • 2 Позовна заява до суду.
  • 3 Свідоцтво про народження дитини або дітей, копія.
  • 4 У деяких випадках може подаватися довідка про доходи і договір утримання неповнолітніх дітей.
Після розірвання шлюбу судом може бути встановлено - з ким буде проживати дитина, режим спілкування з кожним з батьків і розміри матеріальних виплат.
Що робити, якщо один з подружжя не дає згоду на розлучення, не йде на контакт і компроміс? Ви повинні знати, що ініціювати шлюборозлучний процес можливо і самостійно. Заручіться надійною підтримкою близьких вам людей і досвідчених адвокатів. Фахівець допоможе вирішити всі спірні питання.
Якщо у вас все ще залишилися питання про те як подати заяву на розлучення - звертайтеся до нас і ми допоможемо скласти позовну заяву про розірвання шлюбу та подати її.
Також на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua ви знайдете іншу корисну інформацію про те Як подати заяву на розлучення.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду