Варіанти розірвання шлюбу
РАЦС
Особи, у яких за час спільного життя не народилися діти або вони на момент рішення батьків розлучитися досягли повнолітнього віку, розривають шлюб через РАЦС.Оформлення розірвання шлюбу відбувається через РАЦС також, коли один з подружжя визнаний зниклим безвісти або визнаний померлим.
Спільна заява
При наявності обопільної згоди і відсутності суперечок чоловіка і дружини про подальше проживання, виховання неповнолітнього сина (дочки) у них є право підготувати спільну заяву для подачі в суд (ст. 109 СК України).Позовна заяву
У разі виникнення спору або наявності дитини, один з подружжя подає позов до судового органу.До підстав припинити сімейні відносини відповідно до ст. 112 СК України відноситься неможливість надалі проживати спільно, та якщо відносини батьків суперечать і негативно позначаються на розвитку дитини.
Зразок позовної заяви
Щоб подати на розлучення знадобиться позовна заяву про розірвання шлюбу.Позов складається з дотриманням вимог статей 151, 175, 177 ЦПК України і містить таку інформацію:
- 1 Найменування державного органу.
- 2 Персональні відомості сторін, дата народження, місце реєстрації та фактичного проживання, контактні номери телефонів.
- 3 Опис ситуації. Тут вказується, коли був укладений шлюб, наявність неповнолітніх дітей від сімейних відносин, відомості про їхнє народження та місце проживання. Далі повідомляються причини, які виступили приводом для звернення до суду. Якщо один із подружжя не приймає участї у вихованні, дитини про це слід вказати.
- 4 Повідомлення про вирішення питання подальшого проживання з одним із батьків і наявність спору про спільно нажите майно.
- 5 Посилання на законодавчі норми.
- 6 Висуваються позовні вимоги.
- 7 Перелік документів, що додаються.
- 8 Дата подачі та підпис позивача.
Якщо позов подає дружина у відповідність з нормами СК України вона має право залишити прізвище або його змінити.
Для замовлення послуг звертайтеся
за тел. +38 0673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Перелік документів для суду. Підсудність
Щоб подати на розлучення потрібно визначити місце подачі (підсудність), сплатити судовий збір, зібрати копії документів.Позивач готує наступні документи в копіях для подачі в суд:
- ✔ паспорта подружжя;
- ✔ свідоцтво про шлюб;
- ✔ ідентифікаційний номер чоловіка і дружини;
- ✔ свідоцтво про народження дитини.
- ✔ найменування державного органу, який здійснив реєстрацію шлюбу;
- ✔ персональні дані другого чоловіка;
- ✔ номер актового запису.
Увага! У справах про розірвання шлюбу діє підсудність за вибором позивача. Ст. 28 ЦПК України визначає, що позивач при наявності поважних причин (наприклад, спільне проживання з дитиною або відсутність можливості залишити неповнолітньої особи на тривалий час) дає йому право подати позовну заяву до суду за місцем своєї реєстрації чи перебування.
Також місце подання позовної заяви може бути визначено за погодженням сторін.
Порядок розірвання шлюбу
Подати на розлучення в судовому порядку можливо діючи в наступному алгоритмі:- 1 Вибір судового органу за місцем реєстрації одного з подружжя.
- 2 Підготовка необхідних документів.
- 3 Складання позову з вимогами.
- 4 Оплата судового збору.
- 5 Подача позовної заяви.
- 6 Розгляд позову.
- 7 Винесення суддею рішення.
Замовити ведення справи про розлучення в нашій юридичній компанії або окремо складання заяву на розірвання шлюбу можна на нашому сайті. https://www.yurdopomoga.com.ua Гарантуємо Вам мінімальну участь в процесі.
Швидке замовлення розірвання шлюбу
Позовна заява
700 грн.
Розлучення під ключ
6000 грн.
Преміум
12000 грн.