Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Розлучення з іноземцем в Україні
По суті розлучення з іноземцем в Україні тільки небагато відрізняється від звичайного розірвання шлюбу між громадянами нашої країни. Зокрема, існують деякі відмінності в процедурних моментах. З точки зору Сімейного Кодексу України байдуже підданим якої країни є іноземець. Подружжя мають однакові права і обов'язки під час шлюборозлучного процесу. У той же час за кордоном по ряду причин припинити шлюб більш витратно. Тому більшість пар воліють здійснювати розлучення з іноземцем в Україні.

Відмінності шлюборозлучного процесу з іноземцем

Згідно Сімейного Кодексу України, не залежно від того громадянин якої країни розлучається, є кілька можливих способів припинити шлюбні відносини:
 • Перший і найбільш легкий - це звернення в РАГС. Щоправда, скористатися ним можна тільки за умови відсутності спільних неповнолітніх дітей і обопільної згоди на розлучення.
 • Другий - це розлучення через суд. Даний спосіб актуальний при наявності дітей або, коли один з подружжя проти розірвання шлюбу.
 • Третій спосіб передбачає визнання одного з подружжя безвісно відсутнім, недієздатним або має ув'язнення термін більше трьох років. У будь-якому з цих випадків у другого з подружжя є можливість розлучитися через РАГС.

Для замовлення послуг звертайтеся
за тел. +38 0673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Головні відмінності в шлюборозлучних процесах з представниками інших країн виникають при неможливості їх прибуття на засідання суду або в РАГС. Розлучення з іноземцем в Україні відбувається значно простіше якщо нерезидент не знаходиться за кордоном. Але у більшості випадків у іноземного громадянина немає ніякого бажання приїжджати, що залишає тільки одну можливість - припинення шлюбу на відстані.

Як здійснити розлучення з іноземцем в РАГСі?

Розлучення в РАЦСі складається з двох етапів - подання заяви та безпосередньо розірвання шлюбу. Розлучитися через РАГС з іноземцем можна, однак буде потрібно особиста присутність обох подружжя в РАГСі хоча б один раз - під час подання заяви або через місяць на самому розірвання шлюбу. Другий візит в РАГС одного з подружжя можна замінити нотаріально завіреною заявою.
Законом України передбачена можливість розірвання шлюбу без присутності одного з подружжя в РАГСі, але тільки в разі поважних причин його відсутності. До цих обставин відноситься:
 • важка хвороба;
 • відрядження на невизначений термін;
 • мешкання в іншій країні.

Іноземець цілком може подати документи, але не завершити процес розірвання шлюбу без прибуття в Україну. Це відбувається наступним чином:
 • 1 Український чоловік отримує обидві частини заяви на розлучення в РАГСі і заповнює свою половину.
 • 2 Документ пересилається іноземцю, який переводить його на мову тієї країни поданням, якої він є, а за тим заповнює свою частину.
 • 3 Далі заява завіряється у нотаріуса і при необхідності легалізується.
 • 4 Отримавши назад документ, українська сторона переводить його назад і також завіряє у нотаріуса.
 • 5 Заява подається в РАГС разом з усіма необхідними документами, після чого призначається дата реєстрації розлучення з іноземцем.
 • 6 Для того щоб нерезиденту не потрібно було приїжджати на розірвання шлюбу, йому необхідно висловити свою згоду на проведення процедури без його участі. Цей документ проходить такий же процес посвідчення, за допомогою пересилання туди-назад, як і заява на розлучення.
 • 7 Приблизно через місяць після цього в РАЦСі можна буде отримати свідоцтво про розлучення.

Процедура розлучення з іноземцем в суді

Єдиний законний спосіб розлучитися з іноземцем без його присутності - це оформити розлучення через суд.
Також, як і у випадку з РАГСом громадянин іншої країни може не бути на засіданнях суду. Але в цьому випадку виникає маса нюансів, в яких без кваліфікованого юриста не розібратися. Всі документи, необхідні для розірвання шлюбу через суд буде потрібно пересилати іноземцю для посвідчення, що займе не тільки час, а й обов'язково «влетить в копієчку».
Якщо у випадку з розлученням співвітчизників робити угоду «Про виховання і забезпеченні дитини після розлучення батьків» не обов'язково, то при розірванні шлюбу з іноземцем це теж не необхідний документ. При цьому договір може складатися не тільки відповідно до законів України, а й враховувати, при необхідності закони рідної країни нерезидента. Суд може зажадати масу документів, які в звичайному шлюборозлучному процесі не використовуються, наприклад, довідку про реєстрацію сторони-нерезидента в Україні. Без неї можуть навіть не прийняти позовну заяву на розірвання шлюбу.
Коли справа доходить до суду особливо у такому делікатному питанні як розлучення з іноземцем в Україні, то необхідно обов'язково проконсультуватися з юристом, інакше складнощів не уникнути. Судовий процес може розтягнутися на роки і буде забирати багато часу і сил. Простіше довіритись професіоналам і отримати кваліфіковану допомогу.
Більше корисної інформації Ви знайдете на нашому сайтіhttps://www.yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.