Розлучення через суд
Розлучення через суд відбувається в ряді чітко описаних в Сімейному Кодексі України випадків. Дана процедура покликана допомогти подружжю розійтися. При цьому розірвання шлюбних відносин в судовому порядку має масу тонкощів і підводних каменів. Все залежить від обставин, при яких чоловік і дружина розривають стосунки. У більшості випадків, якщо справа доходить до розлучення через суд, то без допомоги кваліфікованого юриста не обійтися. Спеціаліст може істотно скоротити витрати ваших часу і сил, а також підказати як зробити все в кращому вигляді.

Коли відбувається розлучення через суд?

Відповідно до Закону України, розірвання шлюбних відносин в судовому порядку відбувається в двох випадках:
  • Один з подружжя відмовляється давати свою згоду;
  • У подружжя є спільна дитина, яка не досягла вісімнадцяти років.

Іноді для одного з подружжя життя в шлюбі стає нестерпним. Але при цьому друга половинка не дає свою згоду на розлучення. У цьому випадку може бути проведена ініціація шлюборозлучного процесу через суд. Сімейним Кодексом передбачено право кожної людини на вільний вихід із шлюбних відносин.

Для замовлення послуг звертайтеся
за тел. +38 0639593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: uavms@ukr.net


Другою обставиною, при якому відбувається розлучення через суд є наявність спільних дітей, які не досягли повноліття. Справа в тому, що держава намагається забезпечити нормальне сімейне виховання і турботу всім дітям, включаючи тих у яких батьки розлучаються. Тому, з дитиною ви зможете розірвати шлюб тільки за допомогою суду, який вимагатиме, щоб ви чітко пояснили хто і як буде піклуватися про малюка.
У тому випадку, якщо чоловік і дружина зважилися на розлучення і в них немає неповнолітніх дітей, то з такою справою слід йти в РАГС.

До якого суду звертатися?

Якщо один з подружжя не згоден розлучатися, то позивач повинен подати заяву в судову установу за місцем реєстрації відповідача. Але бувають і виключення, що передбачають можливість звернення до найближчого суду. Таке право надається якщо на утриманні позивача знаходяться неповнолітні діти або він за станом здоров'я не може пройти весь шлях до судового органу, розташованого в районі реєстрації відповідача.
У ситуації, коли розлучення через суд відбувається при наявності дітей, пара повинна подавати заяву в установу, розташовану за місцем їх спільної прописки або прописки одного з них.

Які потрібні документи?

Для того щоб розлучитися через суд буде потрібно зібрати певний пакет документів. При розірванні шлюбних відносин без згоди другої сторони, перелік паперів буде включати:
  • Позов на розлучення;
  • Копія свідоцтва про одруження;
  • Копія свідоцтва про народження дітей (якщо є);
  • Копія паспортних даних та оригінал паспорта;
  • Сплачена квитанція держмита.

Пакет документів подається в двох примірниках. Один залишається в суді, другий надсилається відповідачу. Якщо розлучення через суд відбувається при наявності дітей, то є можливість скласти спільну заяву про розірвання шлюбу. Також суд вимагатиме від подружньої пари угоду «Про виховання і забезпеченні дитини після розлучення батьків». У цьому договорі фіксуються обов'язки кожного з батьків по відношенню до дітей.

Порядок розлучення через суд

Після подачі пакета документів вибирається дата судового засідання, але не раніше, ніж через тридцять днів з дня прийняття заяви. Всі учасники розгляду сповіщаються про місце і час проведення суду. Проходить слухання, в ході якого виноситься рішення, яке можна оскаржити протягом 30 днів. Після закінчення цього терміну шлюб вважається розірваним. Колишнім подружжю залишається тільки зайти в РАГС для отримання штампу в паспорті.
Більше корисної інформації Ви знайдете на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду