Сімейне право
logo
+380639593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Як скласти заяву на розлучення
Щоб скласти позовну заяву про розірвання шлюбу не потрібно володіти якимись особливими знаннями в юриспруденції. Досить просто слідувати заданим шаблоном і деяким правилам написання. Позовна заява на розлучення складається в разі якщо один з подружжя не погоджується на розірвання шлюбу або у пари є спільні діти. Позов пишеться українською мовою і повинен бути в друкованому вигляді. Він складається з декількох частин:

Позовна заява з усіма додатками подається в суд за місцем проживання відповідача. Пакет документів повинен бути в двох примірниках - один в суд, другий відповідачу, чоловіку або дружині.

Головна частина

У заголовній частині позову пишеться назва судової установи і його місцезнаходження. Реквізити суду можна дізнатися безпосередньо в органі або на офіційному сайті судової влади України. Вказується ПІБ, адреса та номер телефону позивача і відповідача, при чому, адреси вказуються якомога докладніше, включаючи поштовий індекс. Також пишеться назва позовної заяви.
Приклад позовної заяви про розірвання шлюбу:

До Шевченківського районного суду міста Києва
Позивач Прізвище Ім'я Побатькові
Місто Київ, вул. Мельникова, буд. ХХ, кв. УУ

Відповідач
Прізвище Ім'я Побатькові
Місто Київ, вул. Мельникова, буд. ХХ, кв. УУ


ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу

Зміст

Основна частина складається з вступу і аргументації. У першій частині вказується дата вступу в шлюб, номер свідоцтва про одруження та орган, що його видав, а також П.І.Б. і дати народження дітей (якщо є).
У другій частині вказуються причини, за якими ви хочете розлучитися. Тут варто написати чому ваші сімейні відносини більше не можуть тривати, наприклад, «у нас різні характери і ми не можемо жити разом» або «він любить іншу жінку» - ця причина для суду не настільки важлива.
Далі потрібно написати, що ви впевнені в неможливості збереження шлюбу і продовження його може нанести шкоду вашим інтересам. Крім цього, слід зазначити, що другий з подружжя відмовляється розірвати шлюб, тим самим змушуючи звернутися до суду.
Для того щоб шлюборозлучний процес пройшов якомога швидше, потрібно вказати що в заяві не розглядаються питання, що стосуються місця проживання дітей та поділу майна. Ці моменти краще піднімати в окремому слуханні тому, що їх рішення може затягнутися на довгі місяці. Також дружина може виявити бажання залишити після розлучення прізвище чоловіка або повернути собі стару.

Для замовлення послуг звертайтеся
за тел. +38 0639593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Прохання

У цій частині позовної заяви потрібно написати, що ви просите розірвати шлюб між вами і відповідачем, вказавши його дату, номер і орган реєстрації.

Додатки

Тут вказується перелік доданих документів, який включає:
  • паспорт;
  • свідоцтво про одруження - копія;
  • свідоцтва про народження дітей - копія;
  • оригінал сплаченої квитанції судового збору;
  • копію позовної заяви.

Дата і підпис

В кінці ставиться підпис заявника і поточна дата їх краще ставити вже в суді в момент подачі.

Замовити складання позовної заяви.

Якщо ви не впевнені в тому, що зможете правильно написати позовну заяву, то краще звернутися до фахівців нашої юридичної консультації і замовити складання позовної заяви про розірвання шлюбу в Україні. Кваліфікований юрист точно знає, як скласти позовну заяву з оптимальним для вас результатом.
Більше корисної інформації Ви знайдете на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua

Оновлення 2018 року

У зв'язку зі змінами в законодавстві у 2018 році вищевказану інформацію потрібно доповнити. У 2018 році набрали чинності деякі зміни в законодавстві, а точніше в Статті 95, 175 Цивільного процесуального кодексу України. Тому подавши позовну заяву складену вищевказаним способом ви отримаєте відмову в розгляді справи судом ( "Ухвалу про залишенню позовної заяви без руху"), з наданням 10-денного терміну для виправлення недоліків. Якщо ви все ж отримали таку ухвалу, то нічого страшного не сталося, необхідно протягом 10 днів, ще раз подати ту ж саме заяву, але додати необхідні виправлення зазначені в Ухвалі. Згідно змін які вступили в 2018 до Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява в 2018 році додатково має містити такі відомості:
  • підтвердження, що позивачем не подано подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача, з тим самим предметом та з тих самих підстав; в нашому випадку - про розірвання шлюбу;
  • відомості щодо наявності в позивача доказів які не можуть бути подані разом із позовною заявою
  • відомості щодо наявності в позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
  • попередній розрахунок суми судових витрат, яких зазнав позивач і очікує понести в зв'язку з розглядом справи;
  • також тепер необхідно вказати відомості (або їх відсутність) щодо офіційної електронної адреси позивача і відповідача, та їх адреси електронної пошти.

Якщо ви подаєте позовну заяву в 2018 році вперше, необхідно одразу додати в заяву всі ці відомості, щоб суд прийняв вашу позовну заяву до розгляду.

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду



Сфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 063 9593288 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.