Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Процедура розлучення
Розлучення - це клопітка справа, яка потребує маси часу і зусиль . Під час шлюборозлучного процесу колишнє подружжя повинні вирішити безліч питань пов'язаних з вихованням дітей, розділом майна, виплатою аліментів та інших нюансів, які виникають по ходу справи. При виникненні спірних ситуацій, розлучення може тривати довгі місяці, а то й роки. Тому перш ніж зважитися на цей крок бажано проконсультуватися з досвідченим юристом.
В статті розглянемо:

Від чого залежить процедура розлучення

На порядок розлучення впливають кілька факторів, які докорінно змінюють справу:
 • 1 Наявність спільних дітей, які не досягли 18 років.
 • 2 Вагітність дружини.
 • 3 Згода подружжя на розлучення.
Найпростіший і швидкий спосіб розлучитися - це подача заяви в РАЦС. Але для цього потрібно щоб у пари не було дітей і обоє з подружжя були проти розірвання шлюбу. Крім цього, дружина не повинна бути вагітна в цей період. В іншому випадку розлучення можливий тільки через суд. Матеріальні суперечки не впливають на можливість здійснення розлучення. Зазвичай їх вирішують в іншому судовому процесі.

Порядок розлучення через РАЦС

Процес розірвання шлюбних відносин в РАЦСі має наступний вигляд:
 • 1 Подружжя йдуть до РАЦСу за місцем реєстрації одного з них і подають разом заяву на припинення шлюбу. Кожен заповнює свою частину і ставить підпис. Зразок заяви можна отримати в установі або завантажити з офіційного сайту.
 • 2 Також будуть потрібні паспорти та свідоцтво про одруження.
 • 3 Після цього призначається дата, до якої подружжя має прийти для припинення шлюбу. Як правило, не раніше ніж через 30 днів.
 • 4 У призначений час пара приходить для остаточного оформлення розлучення. Колишньому подружжю видається свідоцтво про розірвання шлюбу і ставиться штамп в паспорті.
У будь-який час до остаточної реєстрації подружжя може забрати свою заяву. Саме тому законом дається місяць очікування, так званий термін на примирення. Якщо у пари не виходить з'явитися в реєструючий орган в потрібний день, то необхідно написати заяву про перенесення дати. Згідно із законом можна припинити шлюб протягом одного року з дня подачі заяви.

Для замовлення послуг звертайтеся
за тел. +38 0673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Порядок розлучення через суд

До суду подружжя звертаються при виникненні конфліктних ситуацій або наявності спільних дітей, які не досягли повноліття. При цьому, виникає необхідність складання позову на розлучення. Послідовність дій при розірванні шлюбних відносин в суді така:
 • 1 Для подачі одним з подружжя збирається пакет документів, який включає:
  • Позовну заяву;
  • Копія свідоцтва про одруження;
  • Копія свідоцтва про народження дітей;
  • Паспорт - копія та оригінал;
  • Сплачена квитанція держмита.
 • 2За згодою обох подружжя, можна подати в суд «Спільну заяву», тоді додатково буде потрібно зробити нотаріально завірений договір «Про спільне виховання та матеріальне забезпечення дитини після припинення шлюбних відносин батьків».
 • 3 Призначається дата засідання суду, але не раніше, ніж через 30 днів з дня подачі документів.
 • 4 Всі учасники справи сповіщаються про дату і місце засідання.
 • 5 Відбувається розгляд цивільної справи, після чого суд виносить рішення. Якщо відповідач не є присутнім на засіданні і немає документального підтвердження його повідомлення, то засідання переноситься.
 • 6 Протягом 10 днів будь-яка сторона може подати апеляцію. Але після закінчення цього терміну рішення приймає законну силу.
 • 7 Учасники справи отримують рішення суду про розірвання шлюбу. Цей папір є офіційним підтвердження розлучення. Але, все ж, після цього ще потрібно звернутися в РАЦС для отримання штампу в паспорті.
Дуже важливо правильно скласти позовну заяву. У ній обов'язково потрібно вказати місце прописки або проживання відповідача, а також правильно аргументувати свою позицію. Для того щоб судовий процес не затягувався, і ви досягли всіх поставлених цілей, краще скористатися послугами професійного юриста.

Професійна допомога юриста

Якщо ви не бажаєте розбиратися в хитросплетіннях українського законодавства, то відмінним варіантом для вас буде професійна допомога нашої юридичної компанії. Ми можемо реалізувати ваше розлучення в найкоротші терміни, при цьому, не забираючи у вас багато часу. Всі документи необхідні для здійснення розлучення ви можете надіслати через інтернет.
По завершенні процесу ви зможете отримати на руки офіційний документ, що підтверджує розірвання шлюбу.
Більше корисної інформації Ви знайдете на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.