Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Які документи потрібні для розлучення
Розлучення - це неприємний процес, який непримиренне подружжя бажає скоріше завершити і забути. Але так як не всі володіють юридичною освітою, то і процедура розірвання шлюбу для багатьох є загадкою. В кожному окремому випадку враховуються безліч чинників, які впливають на необхідні документи і порядок дій. У зв'язку з цим, давайте спробуємо розібратися в яких ситуаціях які папери потрібні.

Документи для розірвання шлюбу через РАЦС

Це найпростіша форма розлучення, так як займає мінімальну кількість часу і вимагає невеликий пакет документів. Але її можна здійснювати лише за умови, що подружжя обопільно згодні на розірвання шлюбу і не мають спільних дітей. Крім того, дружина не повинна бути вагітна. Пакет документів подається до РАЦСу за місцем проживання чоловіка або дружини і включає:
 • 1 спільну заяву про бажання розлучитися;
 • 2 паспорта;
 • 3 свідоцтво про шлюб.
Для подачі документів в РАЦС повинні з'явитися обоє. Якщо один з них з поважної причини не може прибути в призначений час, то є можливість подачі заяви однією стороною. Для цього потрібно щоб відсутній чоловік заздалегідь заповнив свою частину заяви, розписався і запевнив документ у нотаріуса. Тільки в цьому випадку можлива подача документів на розлучення однією стороною.
Зразок заяви на розлучення можливо отримати в РАЦСі або на офіційній сторінці установи в інтернеті. Згідно із законом розлучення може бути здійснений тільки через місяць з моменту подачі заяви, але на практиці цей термін розтягується до 40-45 днів.

Для замовлення послуг по розірванню шлюбу
звертайтеся по тел. +38 0673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Документи для розірвання шлюбу через суд

Розірвання шлюбу через суд відбувається, коли один з подружжя не згоден на розлучення або у пари є спільні діти. У першому випадку необхідно зібрати наступний пакет документів:
 • 1 позовну заяву про розірвання шлюбу;
 • 2 копія паспорта;
 • 3 копія свідоцтва про шлюб;
 • 4 квитанція про оплату судового збору.
Важливо відзначити в заяві місце проживання (реєстрації) або тимчасової реєстрації відповідача. Документи подаються до місцевого суду за місцем проживання відповідача, після чого призначається дата слухання. Якщо відповідач не є в призначений термін і немає документа, що підтверджує його повідомлення, то процедура відкладається.
У другому випадку до вищеперелічених паперів додається «Свідоцтво про народження дитини». Якщо дитина була усиновлена, то буде потрібно надати довідку яка підтверджує факт усиновлення. Крім того, якщо було подано не позовну, а «Спільну заяву» суду потрібно надати нотаріально завірений договір «Про виховання і забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків», який регулює матеріальну відповідальність за дітей між батьками і порядок спілкування дитини з родичами. Ця угода визначає:
 • місце проживання дітей;
 • режим спілкування з батьками;
 • матеріальне забезпечення: розмір аліментів, графік виплат;
 • інші умови.
Після закінчення судового процесу подружжю видається рішення суду про розірвання шлюбу. Саме цей документ є підтвердженням легітимності розлучення. Крім цього, обидві сторони додатково повинні відвідати РАЦС для того щоб поставити відмітку у паспорті про розірвання шлюбу.
Якщо є невирішені суперечки про матеріальні цінності, то краще подати позов про розподіл майна в іншому виробництві. Цей процес може тривати місяцями так як включає безліч експертиз, оцінок майна, суперечок та інших обставин.

Документи для розірвання шлюбу в нашій юридичній консультації

За допомогою наших юристів Ви витратите всього 30 хвилин Вашого часу і не відчуєте ніякого дискомфорту в процесі розірвання шлюбу, так як Вашу участь можна буде звести до мінімуму, буквально. Нам достатньо буде отримати скан-копії документів в електронному вигляді, які Ви зможете підготувати у себе вдома і відправити нам на пошту, або принести ксерокопії до нас в офіс. Повний список документів наведено нижче, але він може бути зменшений в залежності від Вашої ситуації:
 • 1 паспорта;
 • 2 ідентифікаційний код;
 • 3 свідоцтво пр ошлюб;
 • 4 свідоцтва про народження спільних неповнолітніх дітей (якщо є).

Після закінчення процесу Ви отримаєте на руки документ підтверджує розірвання шлюбу.
Більше корисної інформації Ви знайдете на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення судуСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.