Сімейне право
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Де можна подати на розлучення
Якщо подружжя вирішило розлучитися, то виникає безліч питань про те, як це зробити. Завдяки складній процедурі розлучення в Україні з безліччю умов і застережень, буває так, що без фахівця практично неможливо в ній розібратися. На спосіб розірвання шлюбу можуть вплинути безліч чинників, таких як спільні діти, майно, житлові права, аліменти. І всі ці нюанси необхідно врегулювати. Але першим виникає наступне питання - де можна подати на розлучення?
На даний момент є три способи оформлення розлучення:

Через РАЦС

Цей варіант можливий тільки за умови, якщо подружжя не мають один до одного претензій. Вони обопільно згодні на розірвання шлюбу і у них немає спільних дітей, які не досягли вісімнадцяти років. При цьому, дружина не повинна бути вагітна на момент подачі заяви. Діти від інших шлюбів при розгляді документів не враховуються. Порядок дій:
 • 1 В РАЦС до якого відноситься місце реєстрації (прописки) одного з подружжя, подається заява чоловіком і дружиною. Буде потрібна особиста присутність обох сторін подружжя.
 • 2 Надаються документи - паспорта та свідоцтво про одруження.
 • 3 Заповнюється заява, яке підтверджує намір розлучитися.
Згідно із законом з моменту реєстрації документів подружжю дається місяць на примирення. Якщо цього не відбувається і пара все ще бажає розлучитися, то в призначену дату чоловік і дружина повинні з'явитися в РАЦС для проведення процедури розлучення. Варто відзначити, що якщо чоловік і жінка вирішили не розлучатися, то вони можуть відкликати заяву без негативних наслідків.

Для замовлення послуг по розірванню шлюбу
звертайтесь по тел. +38 0673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Через суд

Процедура розлучення через суд проводиться в разі, якщо один з подружжя не згоден на розлучення або у пари є спільні неповнолітні діти. При цьому, суперечки що стосуються майна не впливають на можливість здійснення розірвання шлюбу. При оформленні розлучення через судову установу обов'язково доведеться готувати пакет документів, який включає:
 • Позовну заяву;
 • Шлюбне свідоцтво - копія;
 • Свідоцтво про народження дитини - копія;
 • Паспорти подружжя;
 • Оригінал квитанції про оплату судового збору.
При цьому позивач подає пакет документів до суду загальної юрисдикції за місцем прописки (реєстрації) відповідача. Тобто якщо дружина хоче розлучитися, то вона пише заяву в судову установу за місцем реєстрації чоловіка.
Якщо відразу потрібно закріпити юридично порядок утримання, відвідування та виховання дитини родичами або одним з батьків, то є можливість розлучитися за процедурою «Спільної заяви». Для цього буде потрібно нотаріально завірений договір «Про участь у вихованні та матеріальному забезпеченні дітей після розірвання шлюбу між батьками». «Спільну заява», також як і позовну розглядає суд за місцем прописки (реєстрації) відповідача. Знайти суд в який потрібно звертатися можна на сайті Судової Влади court.gov.ua в розділі «Пошук суду».

Розлучення по інтернету

Нещодавно був введений в дію пробний проект Міністерства юстиції, який дозволяє подавати документи на проведення розлучення через інтернет. Для цього потрібно зареєструватися на державному веб-ресурсі «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (посилання dracs.minjust.gov.ua) та заповнити онлайн-заяву, що ініціює розірвання шлюбу. Після чого потрібно надати електронні копії таких документів:
 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • документа про реєстрацію шлюбу;
 • оплачену квитанцію держмита за розірвання шлюбу або документ який підтверджує звільнення від сплати збору.
Пакет документів подається в РАЦС за місцем прописки одного з подружжя або їх спільною адресою. При цьому, подати на розлучення онлайн не вийде, якщо:
 • друга сторона не дає згоди на розлучення;
 • є діти, які не досягли повноліття.
Ваші документи розглядаються співробітниками РАЦСу протягом 24 годин, після чого ви отримуєте відповідь. Якщо все в порядку, то вам призначають дату, коли обидва з подружжя, чоловік та дружина повинні прийти і поставити підпис на заяві. Після цього парі дається місяць на примирення, після закінчення якого потрібно ще раз разом прийти і підтвердити намір розірвати шлюб. Тільки після цього видається офіційний документ про розлучення.

Подача документів на розлучення в нашій юридичній консультації

Найлегший і швидкий спосіб, який збереже Вам чимало часу. Ви можете принести свої документи до нас в офіс, вислати ксерокопії поштою, або відправити скан копії по електронній пошті. Список документів які знадобляться подачі на розлучення:
 • Копія паспорта (паспорт другої сторони за наявності);
 • Копія свідоцтва про шлюб
 • Якщо є діти, копія свідоцтва про народження спільних неповнолітніх дітей.

Більше корисної інформації Ви знайдете на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення розірвання шлюбу

Позовна заява
700 грн.
Ознайомлення з документами
Консультація та судова стратегія
Складання позовної заяви
Квитанція для сплати судового збору
Преміум
12000 грн.
Консультація та судова стратегія
Ведення справи в суді за дорученням
Всі судові засідання
Отримання рішення суду



Сфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.