ПОДАТКОВЕ ПРАВО
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Як отримати ідентифікаційний код
ідентифікаційний код
Отримання ідентифікаційного коду не складний процес, який під силу будь-якому громадянину. Для початку визначимо що таке ідентифікаційний код і для чого він потрібен.

Що таке ідентифікаційний код?

Що ж таке ідентифікаційний код - це номер наданий фізичній особі в Україні при реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. На підтвердження реєстрації видається документ - картка платника податків, який сам по собі є лише витягом з реєстру. Тому при втраті ідентифікаційного коду він не буде змінений і всі ваші дані збережуться в реєстрі, досить буде заново отримати паперову версію (дублікат) ідентифікаційного коду.
Ідентифікаційний код в Україні фізичним особам призначає податкова. Ідентифікаційний код призначається з метою оподаткування громадян в Україні та обліку громадян у інших державних органах, державних реєстрах. Фактично ідентифікаційний код є податковим номером або за аналогією з іншими країнами його ще можуть називати ІПН (індивідуальний податковий номер). Ідентифікаційний код в Україні можуть отримати як громадяни України так і іноземці, та особи без громадянства.

Для чого потрібен ідентифікаційний код?

У повсякденному житті ідентифікаційний код необхідний дорослій людині. Він потрібен для:
 • укладення всіх видів договорів;
 • влаштування на роботу;
 • покупки, продажу, реєстрації нерухомого та іншого майна;
 • при відкритті юридичної особи;
 • відкритті рахунку в банку;
 • укладенні шлюбу;
 • при зверненні в будь-які державні органи з будь-якою метою.
Трапляються винятки, коли людина через свої релігійні міркування може відмовитися від отримання ідентифікаційного коду офіційного повідомлення про це відповідні органи, тоді всі вищевказані дії вона буде здійснювати за допомогою серії та номера паспорта. Облік таких осіб ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові (за наявності), серії та / або номером діючого паспорта.

Яким законом регулюється отримання ідентифікаційного коду?

Законодавчо отримання ідентифікаційного коду, визначено Наказом № 822 Міністерства Фінансів від 29.09.2017 р «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків» (наказ чинний на момент написання статті).
В соответствии с терминологией Закона официальное название идентификационного кода в Украине – учетная карточка физического лица - плательщика налогов.

Де отримати ідентифікаційний код?

Ідентифікаційний код в Україні видає Державна фіскальна служба України та її територіальні органи на місцях.
Громадяни України подають документи до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, - в будь-який контролюючий орган.
Іноземці та особи без громадянства подають документи до територіальних органів ДФС в Києві, а іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на проживання або тимчасову посвідку на проживання в Україні, можуть реєструватися в податкових органах відповідних місцю їх проживання в Україні.
Також замовити отримання ідентифікаційного коду можна в нашому юридичному сервісі yurdopomoga.com.ua.

Як отримати ідентифікаційний код?

Неповнолітні Діти

Дітям також буває необхідний ідентифікаційний код. Для отримання ідентифікаційного коду дитині яка не досягла 16 років в податкову повинен звернутися один з батьків дитини з наступними документами:
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія паспорта одного з батьків;
 • заповнену заяву Форма № 1ДР.
Неповнолітні які досягли віку 16 років отримують ідентифікаційний код особисто за своїм паспортом (Id-карті).

Повнолітні громадяни

Для отримання коду звертаються особисто з такими документами
 • копія паспорта
 • заповнену заяву Форма № 1ДР.
або через представника, попередньо оформивши на нього довіреність.
Зразок заповнення форми №1ДР:

Зразок заповнення заяви на видачу ідентифікаційного коду

Після подачі документів необхідно буде прийти ще раз для отримання оригіналу ідентифікаційного коду. Середній час виготовлення ідентифікаційного коду в податковій 5-7 днів.

Внесення змін до ідентифікаційного коду

У деяких випадках потрібне внесення змін до ідентифікаційного коду, наприклад виправлення помилок, друкарських помилок; або в разі якщо змінилися ваші особисті дані, наприклад прізвище або інше.
Для внесення змін до ідентифікаційного коду потрібно подати до податкового органу заяву за формою №5ДР разом з копіями документів, що підтверджують необхідність внесення змін.
Зразок заповнення форми №5ДР:

Зразок заповнення заяви на внесення змін до ідентифікаційного коду

Замовити послуги з отримання ідентифікаційного коду або внесення змін до ідентифікаційного коду можна на нашому сайті https://www.yurdopomoga.com.ua.

Швидке замовлення ідентифікаційного коду

Отримання ідентифікаційного коду
1000 грн.
Вивчення документів
Консультація
Отримання документів поштою або в офісі
Видача коду у нас в офісі або відправка поштоюСфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.