АПОСТИЛЬ ТА ЛЕГАЛІЗАЦІЯ
logo
+380673979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Легалізація
легалізація
Легалізацію та апостиль в Україні - необхідно ставити у випадках підготовки свідоцтв, сертифікатів, дипломів, довідок та інших документів до використання закордоном.

Легалізація - що це та для чого вона потрібна

Дуже часто потрібно надавати свідоцтва, дипломи, довідки, сертифікати, рішення судів, та інші документи для подання закордоном. Для того щоб будь-який документ виданий державним органом однієї країни мав юридичну силу в іншій країні, він повинен мати переклад на мову країни в якій буде пред'явлений і пройти процедуру легалізації.
Легалізація є перевіркою та підтвердження того, що документ в насправді був виданий відповідним органом,а також перевіркою зразків печаток і підписів посадових осіб поставлених на документі.
Після перевірки, органи які здійснили легалізацію підтверджують достовірність штампами, печатками і підписами посадових осіб. Відповідний орган, що здійснює легалізацію відповідає органу який видав документ. Це може бути Мін'юст (Міністерство Юстиції), МВС, Міністерство Освіти, Міністерство Закордонних Справ.
Також після проходження процедури легалізації в міністерствах необхідно здійснити легалізацію в консульському відділі посольства країни куди буде пред'явлений документ.

Види легалізації

Легалізація в загальному порядку

Легалізація в загальному випадку здійснюється для визнання дійсності документів та для того щоб вони мали юридичну силу за кордоном, в відношеннях між двома країнами між якими немає міжнародних договорів про спрощений порядок визнання документів. Основний міжнародний договір який надає можливість спрощеної легалізації - це Гаазька Конвенція 1961 року. Якщо обидві країни приєдналися до цього договору та є його чинними учасниками, то між ними діє спрощений порядок легалізації документів (Апостиль).

Етапи легалізації

Легалізація зазвичай відбувається в кілька етапів.
Підготовка документа.
Перш за все потрібно вирішити в якому вигляді буде легалізований документ:
  • В оригіналі;
  • У копії;
  • У нотаріальній копії;
  • У копії з нотаріально завіреним перекладом, на державну мову країни призначення.
Вид документа, в якому він буде легалізований залежить від вимог країни призначення і вимог органів в які він буде поданий.
Визначення черговості проходження держорганів
Далі визначаються органи які будуть здійснювати легалізацію, та черговість їх проходження. Список органів залежить від виду документа.
Наприклад Свідоцтво про шлюб видано РАЦС - територіальним відділом Міністерства Юстиції. В цьому випадку потрібно буде поставити штамп про легалізацію спочатку в Міністерстві Юстиції, потім в Міністерстві Закордонних справ, потім в консульському відділі посольства країни призначення.
Подача документів в держоргани і посольство
Після підготовки документів та визначення списку органів для подання, необхідно по черзі відвідати обрані органи, оплатити необхідні збори та подати необхідні документи. Після проходження місцевих державних органів, документ подається в посольство країни призначення зі сплатою консульського збору.

Апостиль (спрощена легалізація)

Апостиль - це легалізація в спрощеному та прискореному порядку. Апостилювання можливо в разі якщо обидві країни (країна видачі документа та країна де документ буде використаний) є діючими учасниками Гаазької Конвенції. Також спрощений порядок визнання договорів може бути прописаний в міжнародних договорах укладених між цими країнами.
Якщо вам потрібно легалізувати документ за допомогою Апостиля, то це займе набагато менше часу ніж легалізація в загальному порядку. Вам достатньо буде звернутися в міністерство до якого належить орган видав документ і вказати країну для якої буде поставлений Апостиль. Для свідоцтв про шлюб та про народження дитини це Міністерство Юстиції. Термін проставлення апостилю від 3 робочих днів. Потім, при необхідності, потрібно буде зробити переклад документа з Апостілем на мову країни призначення.

Види легалізації за кількістю процедур

Легалізація Одинарна

Одинарна легалізація - це легалізація яка вимагає тільки 1 проходження всіх міністерств і посольства. Така легалізація може бути зроблена на оригіналі або копії документа - до або після перекладу на мову країни призначення. Вид легалізації (одинарна або подвійна) залежить від вимог законодавства країни призначення.

Легалізація Подвійна

Подвійна легалізація являє собою легалізацію документа, шляхом проставлення штампів про легалізацію відповідними міністерствами і посольством країни призначення, на оригіналі або копії документа, до його перекладу на мову країни призначення. А після цього повторне проходження всіх міністерств і посольства, з проставленням штампів легалізації на нотаріально завірений переклад (штамп нотаріуса що завірив переклад).
Те ж саме відноситься і до Апостилювання. У випадку з подвійним Апостілем, він ставиться спочатку на документі, а потім повторно на нотаріальному перекладі документа (на штамп нотаріуса що завірив переклад).

Скільки коштує легалізація

Держмито за апостиль і легалізацію

Вартість Апостиля

Для отримання апостилю необхідно буде заплатити державний збір у розмірі 51,00 грн. за кожен документ. Додатково банк візьме комісію за платіж.

Вартість Легалізації

Легалізація обійдеться значно дорожче. Крім того, тут вартість буде залежати від кількості обраних необхідних для легалізації органів.
Приблизний розрахунок вартості легалізації Свідоцтва про шлюб на нотаріально завіреній копії українського документа:
  • Нотаріальна копія свідоцтва про шлюб з перекладом - 300+ грн .;
  • Мін'юст - безкоштовно. Термін 1-2 дня;
  • МЗС - 150 грн. за 7 днів або 300 грн. за 1 день. (+ Комісія банку);
  • Посольство - Консульський збір 30 доларів США.
Якщо вам потрібна Подвійна Легалізація на оригіналі, то вартість і терміни треба помножити на 2. Крім того, Міністерство Юстиції приймає до легалізації Оригінали документів тільки оформлені через Аффідевіт, це ще додатково 500 грн.

Уникнути багатьох витрачених годин у чергах за легалізацією можна замовивши легалізацію у нас на сайті yurdopomoga.com.ua

Швидке замовлення Легалізації і Апостиля

Апостиль
600 грн.
Вивчення документів
Консультація
Підготовка документів до подачі
Прийом документів поштою або в офісі
Видача документів в офісі або відправка поштою
Подвійна легалізація
3200 грн.
Вивчення документів
Консультація
Підготовка документів до подачі, переклад
Сплата держмита та консульських зборів (сума держмита і зборів не входить у вартість)
Прийом документів поштою або в офісі
Видача документів в офісі або відправка поштою

Сфери діяльності

Графік роботи

Пн. - П'ят. 9:00 - 19:00
Сб. 10:00 - 18:00
Нд. вихідний

Адреса

04210, м. Київ,
вул. Оболонська Набережна,
буд. 15, корп. 5, кв. 8

+38 067 3979865 (WhatsApp, Viber, Telegram)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.